Juglas kauju 101. gadadienas atceres pasākums

5. septembrī no plkst. 9.00 līdz 14.00 dabas parkā „Ogres Zilie kalni” pie Dubkalnu ūdenskrātuves notika Juglas kauju 101. gadadienas atceres pasākums, kurā piedalījās vairāk nekā 1500 skolēnu no Ogres un Ikšķiles novada. Madlienas vidusskolu jau vairākus gadus pārstāv 5. klase, šajā reizē aicinājām arī 10. klasi, piedāvājot iespēju, uzsākot jauno mācību gadu, saliedēt jauni izveidoto klases kolektīvu, labāk iepazīt klasesbiedrus un būt kopā ar klases audzinātājām ārpus skolas.

Juglas kauju atceres pasākuma mērķis ir izkopt skolēnu nacionālo pašapziņu un piederības sajūtu Latvijai, izzināt Juglas kauju vēsturi, izrādīt cieņu karavīriem, kuri cīnījās par Latviju, kā arī iepazīstināt skolēnus ar Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto tehniku un ekipējumu. Pasākums sākās ar trīs kilometru garu pārgājienu, kas noslēdzās ar svinīgu ceremoniju pie Dubkalnu ūdenskrātuves. Pēc tās bija iespēja pusdienot brīvā dabā, piedalīties informatīvi izzinošās un izklaides aktivitātēs. Vairākums skolēnu bija ļoti apmierināti par aktīvi un interesanti pavadīto dienu. Sakām lielu paldies pasākuma organizatoriem.