Mūsu pašu spēkos ir radīt prieku

Septembris ir rudens krāsu laiks. Krāsas – spilgti sarkanā, saulaini dzeltenā, koši oranžā un klusinātā zaļā ienes prieku ikdienā un palīdz noskaņot sevi garajai ziemai.

Šī mācību gada sākums īpaši ar krāsām un prieku saistās Madlienas vidusskolas kolektīvam.

Jau pašās pirmajās septembra dienās skolu apšalca ziņa, ka deju skolotājas Agneses Lepses portālā www.labiedarbi.lv iesniegtais projekts tautas tērpu iegādei deju kolektīvam ir apstiprināts un nodots balsošanai. Zīmīgs izrādījās šī projekta nosaukums – „Mūsu pašu spēkos ir radīt prieku”.

Ar to Agnese bija domājusi deju skaistumu un spēku, tautas tērpa rakstus un krāsas, šos no senatnes mantotos dārgumus, un prieku, ko rada deja un kuru katram dejotājam iespējams vairot, iemācoties jaunus soļus un koncertos izdejojot tos visplašākajai publikai. Tādēļ arī projekta aprakstā šādi vārdi: „ … esam gana daudz paveikuši, proti, ar ļoti labiem rezultātiem esam pārstāvējuši Ogres novada deju skati, piedalījušies jaunrades deju konkursā “Mēs un deja”.

Esam smēlušies iedvesmu un prieku, piedaloties ikgadējā festivālu „Latvju bērni danci veda”, kā arī sadraudzējušies ar Birzgales, Lauberes un Jūrmalas dejotājiem, organizējot kopīgus koncertus savos un viesu pagastos. Mums ļoti nepieciešami ir tautastērpi, lai arī turpmāk varētu darīt iesākto. Ir tik daudz ideju par dejām un piedalīšanos, diemžēl trūkstošo tērpu dēļ tas nav iespējams.”

Izrādās viss ir iespējams, ja ir enerģija, izdoma un labu draugu atbalsts. Mēnesi ilgajā balsošanas laikā mums izdevās par to pārliecināties. Mēs iemācījāmies gan radīt, gan gūt prieku, kopā darbojoties. Jau septembra pirmajās nedēļās, atsaucoties Elitas Atslēdziņas aicinājumam draugos.lv nobalsot par skolai tik svarīgo lietu, tika saņemti pirmie balsu simti un mūsu projekts kādu brīdi pat izvirzījās līderos. Taču šāda balsošana nav sprinta, bet maratona distance, tādēļ saglabāt cerības uz veiksmīgu iznākumu ļāva tikai neatlaidīga rīcība, jaunu iespēju meklēšana. Ne vienā vien mobilajā telefonā tika pārskatīts kontaktu saraksts, kas arī nemaz nebija slikti, jo daudziem izdevās pārmīt kādus vārdus ar cilvēkiem, kurus sen nebija satikuši un uzrunājuši, un personīgi uzaicināt atbalstīt Madlienas vidusskolu. Un atsaucība bija liela. Tomēr pēdējās trīs dienas un jo īpaši 30.septembra pēcpusdiena izrādījās īsta spēku pārbaude – pēkšņi sasparojās citu projektu atbalstītāji, un likās, ka noturēties pirmajā četriniekā, lai iegūtu cerēto finansējumu, sāk zust cerības. Tādēļ īpaša atzinība tiem trakajiem (vai citādi var viņus nosaukt, bet tie ir cilvēki, kas pa īstam iedegas par kādu ideju un visiem spēkiem cenšas to īstenot), kas visu pēcpusdienu līdz pat pusnaktij dežūrēja Madlienas centrā, Lielvārdē, uzrunāja, pārliecināja, aicināja … Un tas nostrādāja. Laikā no pulksten 20.53 līdz 24.00 paspēja nobalsot vēl 292 cilvēki. Kopā mūsu projekts atbalstīts ar 4626 balsīm un noturējās 3.vietā, atstājot aiz sevis Rīgas Ekonomikas augstskolas studentu projektu ar 4504 balsīm. Laikam grūti nosaukt visus cilvēkus, kuri ar degsmi iesaistījās projekta atbalstā. Negribas arī izcelt tikai atsevišķus vārdus, jo projekts ir apliecinājums tam, ka tikai kopīgiem spēkiem iespējams tikt pie rezultāta. Esmu pārliecināta, ka par savu veikumu gandarīts būs ikviens, kurš ieraudzīs jaunos madlieniešus dejojam košajos novada tautas tērpos. Mīļš paldies visiem, ar kuriem kopā esam paveikuši šo labo darbu, un lai vairojas pašu radītais prieks!

Alda Karaseva