Ziemassvētki – labestības laiks

Kad zemi pārklāj pūkains sniedziņš, kad sarma, rītos smaidīdama, rotājas koku zaros un lāstekas savus degunus pieglauž logu rūtīm, tuvojas Ziemassvētku laiks. Dienas paliek arvien īsākas, taču naktis, piebērdamas debesis ar zvaigžņu paklāju, uzzied savā burvībā. Cilvēki šajā laikā kļūst labestīgāki, dāsnāki un atvērtāki pasaulei. Gribas iepriecināt savus līdzcilvēkus, ir vēlme izdarīt ko ļoti labu un palīdzēt kādai noskumušai sirsniņai. Madlienas skolēniem Ziemassvētki ir gada skaistākie brīži, jo tad ģimene ir visvairāk kopā, sirdi ielīksmo eglītes rotāšana, dāvanu gatavošana, svētku cienasta sarūpēšana un labestības strāvojums katrā cilvēkā. Ielūkosimies skolēnu pārdomās par Ziemassvētku laiku!

Madlienas vidusskolas skolotāja Zinta Saulīte

Ziemassvētki ir manas ģimenes mīļākie svētki, visi skaita dzejoļus un dzied dzies- mas, saņem dāvanas, stāsta neparastus notikumus un atpūšas, skatoties TV. Dažreiz dodamies arī uz kādu koncertu Rīgā vai interesantu izrādi.

Elīna Vosveniece, 5. kl.

Ziemassvētki ir ziemas saulgrieži, klusuma un piedošanas laiks. Svētku rītā mēs braucam uz mežu, dedzinām ugunskuru un ce- pam desiņas, sameklējam eglīti un dodamies uz mājām to pušķot. Gatavojam piparkūkas. Rūķi sarūpē dāvanas, mēs tās dalām un skaitām dzejolīšus. Ziemassvētkos apciemojam un iepriecinām vecvecākus.

Dārta Liepiņa, 6. kl.

Ziemassvētki ir piedošanas un brīnumu laiks. Tad visa ģimene sanāk kopā. Kopīgi gatavojam divpadsmit ēdienus. Noteikti ēdam vārītus pelēkos zirņus. Svētkos smaržo pēc mandarīniem, svaigi ceptiem pīrāgiem un piparkūkām.

Ketija Povha, 6. kl.

Ziemassvētki ir vieni no maniem mīļākajiem svētkiem.Visa ģimene un radi sanāk kopā. Man patīk rotāt mājas logus ar papīra sniegpārsliņām, eglīti – ar mantiņām un dažādām virtenēm. Ziemassvētkos vissvarīgākais ir kopā būšana.

Māra Kļaviņa, 6. kl.

Ziemassvētki ir mani mīļākie gadskārtu svētki, tādēļ es tos gaidu visvairāk. Mani iepriecina veidot kartītes visiem radi- niekiem un svētku atmosfēra. Esmu laimīgs, ka visa ģimene ir kopā. Man patīk pušķot eglīti, palīdzēt taisīt ēst un sagādāt citiem dāvanas.

Reiners Bērziņš, 6. kl.

Mans Ziemassvētku brīnums ir ģimenes kopības sajūta. Laiks, kad cepam piparkūkas, ēdam mandarīnus un dzeram tēju. Īpašs prieks par sniega pūkām, kas laižas lejup, maigi šūpojoties un pārklājot zemi ar mīkstu, siltu, baltu sniega sedziņu. Ziemassvētkos eglītē iededzam brīnumsvecītes, to sprakšķēšana un mirguļošana piepilda māju ar gaismu un dedz tādas pašas brīnumsvecītes arī mūsu sirdīs. Šajā vakarā viss top gaišs un līksms, kas vēl vairāk visus satuvina un dod spārnus, lai nedaudz paceltos virs zemes. Šis vieglums dara cilvēkus priecīgus, un Ziemassvētkos katrs to sajūt.

Beāte Ločmele, 7. kl.

Ziemassvētki ir man paši mīļākie svētki. Nav svarīgas dāvanas, bet kopā būšana ar radiem. Svētkos kopīgi ar ģimeni rotājam eglīti. Šajā laikā atpūšos no skolas un izbaudu brīvlaiku. Ziemsvētki visspilgtāk paliek atmiņā. Novēlu mīļuma sajūtu svētkos!

Evija Korovacka, 7. kl.

Prieku Ziemassvētkos rada piparkūku gatavošana kopā ar ģimeni. Lūpās parādās smaids, kad saņemu jaukus, mīļus un sirsnīgus apsveiku- mus no saviem tuviniekiem un draugiem. Acis iemirdzas, kad aizdedzam brīnumsvecītes un iekaram tās eglītē. Jauka ir dāvanu saņemšana un dzejoļu skaitīšana, taču vissvarīgākā ir svētku svinēšana ģimenes lokā, redzot tuvākos smaidām un priecājamies.

Airita Tirša, 8. kl.

Ziemassvētkos cilvēkiem at- veras sirds labajam un visapkārt virmo svētku labā gaisotne. Kad mājās tiek cepti pīrāgi un piparkūkas, gaisā virmo tik jauka smarža! Manas mammas gatavotie pīrāgi ir visgaršīgākie pasaulē. Ziemassvētkos man ir priecīgs prāts un līksma sirds, jo visi apkārt smaida un cits citam izpalīdz.

Monta Meikališa, 8. kl.

Ziemassvētki – mīlestības, gaišuma un piedošanas laiks. Svētkos sanākam kopā, lai bērniem dāvātu prieku. Vairāk aizdomājamies par to, kā darīt labo citiem. Manai ģimenei tas ir īpašs laiks, jo varam visi sanākt kopā, dāvināt dāvanas. Ziemassvētkos visiem jādomā labas, jaukas un sirsnīgas domas, kas sasilda sirdi, tad arī pasaule kļūs gaišāka.

Gerda Sedoja, 8. kl.

Ziemassvētku laikā cilvēki ir vienoti un draudzīgi. Gaisā virmo īpašā svētku smarža. Tā nāk no koši zaļajām egļu skujām. Svētkos visa mūsu ģimene sanāk kopā un gaida Ziemassvētku brīnumu – tad ārā pie debesīm spoži spīd zvaigznes, no plīts mēģina izspraukties piparkūku smarža, pa durvīm nāk Ziemassvētku vecītis, nosalis, taču priecīgs.

Aiga Pīķe, 9. kl.

Svētku svinēšana nav gal- venais, svarīgākais ir pats klu- sais un mierīgais Ziemassvētku laiks, kad cilvēkus pārņem siltas jūtas un vēlme dalīties tajā ar apkārtējiem. Ir grēks šajā laikā turēt ļaunu prātu. Tas ir piedošanas laiks.

Rihards Bičevskis, 9. kl.

Ar spirgtu mandarīnu smaržu, mirdzošām sniega kupenām un starojošām bērnu acīm atnāk Ziemassvētki. Šajā laikā ik- katrs cer piedzīvot brīnumus, taču patiesībā to radām mēs paši, jo gada vistumšākajā laikā mūsu sirdīs mirdz labestības liesma. Lai radītu Ziemassvētku brīnumu, nav vajadzīga burvju nūjiņa. Noliekot malā savu cilvēcisko egoismu, iemācoties uzklausīt, mēs varam palīdzēt kādam cilvēkam pasauli saredzēt gaišās krāsās. Mēs varam neticīgajiem pierādīt, ka brīnums neslēpjas lielās un dārgās dāvanās, bet labos un nesavtīgos cilvēkos.

Gunda Pozņakova, 12.kl.

Ziemassvētki ir ģimenes svētki, mājās valda mīļa atmosfēra. Viss, ko darām kopā, liek justies labi. Ziemassvētkos piedod visu, kas nepareizi darīts vai pateikts. Galvenais ir būt labsirdīgiem un palīdzēt saviem tuvajiem.

Aiva Teleža, 12.kl.

Ziemassvētkos cilvēki ir kļuvuši sirsnīgāki un līdzjūtīgāki. Galvenā vērtība ir ģimene un draugi, kuri vieno. Svētkos gaisā virmo saldās vaniļas, skujkoku un sulīgo mandarīnu aromāti, tie nomierina un liek domāt par visu skaisto pasaulē. Tas ir mīlestības, līdzcietības un dāvināšanas laiks.

Signe Volkopa, 12.kl.