Dalība Eņģeļu pasaku konkursā

Kā katros Ziemassvētkos, arī šogad eņģeļi nolaižas pār Latviju, lai aicinātu ikvienu palīdzēt smagi slimajiem bērniem.

LNT aicināja skolēnus, pieaugušos radīt savu Eņģeļu pasaku, kuru atskaņos Latvijā populāri cilvēki. Arī mēs, 5.klases kolektīvs, latviešu valodas stundā radījām savas pasakas, bet konkursam izvirzījām labākās-Undīnes Dzenes, Sanijas Dombrovskas, Ievas Rābes un Danielas Lambertes pasakas. 8.decembrī konkurss noslēdzās, un mēs priecīgi ieraudzījām, ka no 200 pasakām 30 labāko pasaku vidū ir mūsu Sanijas pasaka „103 Eņģeļu darbi”. Pasaku video versiju stāsta dziedātājs un pasākumu vadītājs Lauris Reiniks. Zīmīgi, ka tas ir arī Sanijas mīļākais dziedātājs.

Apsveicam Saniju, vēlam turpmāk vēl radošākas ieceres un veiksmi citos konkursos!

Piedāvājam Sanijas Dombrovskas pasaku, bet Laura izpildījumā varat noskatīties portālā skaties. lv!

103 Eņģeļu darbi

Kādreiz, pirms vairāk nekā miljardu gadiem, dzīvoja 103 labie eņģeļi. Katra mēneša pēdējā dienā tie sapulcējās sava ciema vidū un stāstīja cits pēc cita savus labos darbus.

Simttrešais palīdzēja atveseļoties trīs cilvēkiem. Sešdesmitais palīdzēja melnajai kaķenītei laist pasaulē sešus raibus kaķēnus. Trešais, visbaltākais no visbaltākajiem, palīdzēja Sniega mātei sniegpārsliņas izkaisīt.

Tādā garā visi simttrīs eņģeļi stāstīja savus darbus.

Deviņdesmit pirmais eņģelis ierosināja šomēnes palīdzēt slimiem bērniem. Visi piekrita. Ducis eņģeļu lidoja pa visu valsti un nolika kastes, kurās cilvēki varēja ziedot naudu. Trīs duči meklēja slimos bērnus un nesa dāvanas tiem. Pārējie kaut ko perināja, domāja un skraidīja šurpu un turpu, kaut ko meklējot.

Mēneša beigās eņģeļi savāca kastes. Tās bija tik smagas, ka daži eņģeļi tikko tās spēja pacelt. Cilvēki bija saziedojuši ļoti daudz naudas. Bērni atveseļojās. Eņģeļi bija ļoti laimīgi.

Sanija Dombrovska 5.a kl.
Madlienas vidusskola, Ogres novads