Valodu nedēļas pasākums „Neklātienes ceļojums uz…”

Februāris ir dzimtās valodas un pasaules valodu mēnesis. Valodu nedēļas pasākums šogad notika vēlāk kā citus gadus – 8. martā, bet tas pulcēja lielus un mazus pārbaudīt savas zināšanas un atmiņā palikušo par valstīm, iespaidīgiem kultūrvēsturiskiem objektiem, slavenībām, dažādiem mūzikas stiliem un, protams, par valodām – skolā mācītajām svešvalodām, dzimto valodu, naudas vienībām, valstu atpazīstamības zīmēm, kā arī par sasveicināšanos un citām pieklājības frāzēm pasaulē. Domāju, ka 25 skolēnu 5 jauktajām komandām bija ko pasvīst, jo ierobežotā laika intervālā vajadzēja tik daudz atcerēties, uzrakstīt, atpazīt… Vislabāk veicās 1. komandai. Varēja iegūt 111 punktus, viņi ieguva 83 punktus. Arī pārējās komandas bija tuvu šim rezultātam. Grūtības gan viktorīnas dalībniekiem, gan 7. stundā zālē esošajiem sagādāja Lietuvas prezidentes Daļas Gribovskaites, gan Čehijas Kārļa tilta Prāgā atpazīšana. Neuzminēja neviens. Pasākumu vēl interesantu un dzīvāku radīja ”viesmākslinieki” no Taizemes, Krievijas, protams, no Latvijas arī. Nu visi uzzināja un uz skatuves ieraudzīja mūsu viešņu no Taizemes- Fufu. Viņa atklāja taju zemes kultūru – deju, dziesmu, tērpu, valodu; meitenei palīdzēja noskaņu radīt 10. klases skolnieces, kuras ļoti tuvu oriģinālam izpildīja kādu taju deju. Zālē iestājās klusums, visi ar acīm un ausīm dzīvi sekoja šim priekšnesumam. Ovācijas izpelnījās arī 11. klases skolēni, kuri iejutās kā krievu estrādes mākslinieki un latviešu „Eolikas” atdarinātāji. Skaļi skanēja aplausi Raimonda pietupieniem, izpildot slaveno „Krokodila Genas” dziesmu. Paldies par skanīgajām melodijām, par atjautīgajām atbildēm, par pacietību 2 stundu garumā. Protams, mēs, skolotājas, ļoti vēlējāmies, lai zālē būtu klusāks, lai skaļo saucienu būtu mazāk, bet patīkami, ka jūs tomēr tik daudz zināt un interesējaties arī par notikušo pasaulē, ne tikai Latvijā. Alfabētus – latviešu, krievu, angļu – gan vajadzētu zināt katram, ne tikai viktorīnas dalībniekiem. Paldies žūrijai – 12. klases meitenēm, skolotājai Z. Saulītei par 2. daļas pasākuma vadīšanu, skolotājām V. Jēkabsonei, A. Karasevai, I. Bondarei, I. Mežajevai, M. Karņickai par jautājumu sagatavošanu un noformēšanu. Paldies E. Mežajevam par tehnisko nodrošinājumu. Paldies skolas direktoram E. Viņķim par sagādātajiem saldumiem, kas ne tikai iederējās pasākumā, bet ļoti labi pirms skolēnu brīvlaika. Lai izdevies pavasara brīvlaiks!