Skatuves runas konkurss

Ik gadu Madlienas vidusskolā notiek skatuves runas konkurss gan klasēs, gan pēc tam skolā. Šis mācību gads skolotājus darīja domīgus – kā rīkoties šajā situācijā, kad pasākumi nedrīkst notikt? Ja viss attālināti, tad rīkosimies arī mēs! Sākumā klasēs skolotāji aicināja skolēnus izvēlēties dzejoli vai prozas fragmentu, ko gatavos konkursam, tad izvēlētais darbs bija jāiemācās no galvas un jāpalūdz, lai kāds priekšnesumu nofilmē. Daži iemanījās arī paši veikt filmēšanu – bez citu palīdzības.

Paldies visiem skolēniem, kuri uzdrošinājās un darbu veica, paldies vecākiem, kuri iesaistījās un palīdzēja saviem bērniem godam veikt šo procedūru. Protams, bija arī skolēni, kas dzejoli izteiksmīgi lasīja vai arī ļoti kautrējās, lai kāds viņu filmē, tad nu palīgā nāca zoom platforma vai video zvans.

Kad klasēs notikusi izvērtēšana, tad labākie tika izvirzīti uz skolas konkursu, kas šogad notika zoom platformā 17. februārī. Uz attālināto pasākumu bija uzaicināti visi labākie runātāji un skolotāji, kas skolēnus gatavoja, kā arī ārpusstundu darba organizatore Maruta Viduce-Ševele un direktors Edgars Viņķis. Pasākumu zoom platformā vadīja skolotāja Zinta Saulīte. Katra skolēna ierakstītais video tika sagatavots visā lielajā video rullītī, bet pirms uzstāšanās, kad būs redzams ieraksts, katrs skolēns zoom vidē pateica ko jauku par savu izvēlēto dzejoli vai prozas fragmentu. Visi uzmanīgi klausījās, īpaši jau žūrija. Bija tik patīkami redzēt ekrānā savus skolas biedrus un skolotājus – nu kā īstā pasākumā! Noslēgumā direktors teica lielu paldies skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu, jo viņš bija pārsteigts, ka kaut ko tādu var paveikt arī zoom vidē. Un mums viss izdevās lieliski! Tika saņemtas dāvanas un diplomi – šoreiz gan attālināti, ievērojot drošības pasākumus.

Apsveicas uzvarētājus: 1. klases grupā: Kārlis Kristers Ronis; 2.-3.klašu grupā: Sanija Torbejeva, 3.kl.; 4.-6. klašu grupā: Terēza Elza Rone, 6.kl.; 7.-9.klašu grupā: Paula Trence, 8.kl.; vidusskolu grupā: Elīza Rasma Bičevska, 12.kl. Pateicību par piedalīšanos saņēma Māra Sproģe, 1.kl., Sāra Salgrāve-Zakovska, Ernests Dzalbs, 2.kl., Patrīcija Anna Rone, 4.kl., Denīze Nora Dzene, 5.kl., Tija Kačanova, 7.kl., Iluta Rubene, 8.kl., Elvita Bresme, 10.kl., Marija Uļjane, 11.kl., Linda Smilškalne, 12.kl.

Visi godalgoto vietu ieguvēji ir izvirzīti uz Ogres, Ķeguma, Lielvārdes skatuves runas konkursu, kuru šogad žūrija vērtēs attālināti, skatoties video ar skolēnu iesūtītajiem darbiem.

Mūsu skolēnu uzdevums – kopā ar skolotājiem parūpēties, lai ir laba video kvalitāte, laba skaņa, vizuālais ietērps un var droši startēt konkursā. Lai veicas!

Zinta Saulīte