Uzturs un zobu veselība

1. un 2. klases skolēni piedalījās izglītojošā tiešsaistes nodarbībā “Man ir tīri zobi!” Nodarbības notika katrai klašu grupai savā telpā.

Zobu veselība ir saistīta ar uztura lietošanas paradumiem, kā arī ar regulāru un pareizu zobu tīrīšanu. Speciālisti skolēniem saprotošā un saistošā veidā pastāstīja par mutes dobuma un zobu veselību, par veselīgiem un neveselīgiem produktiem. Tāpat arī sniedza teorētiskas zināšanas mutes dobuma un zobu veselības veicināšanā, kā arī ar zobu mulāžas palīdzību demonstrēja pareizas zobu  tīrīšanas metodes.

Skolēni iepazinās ar lellēm Zobiņu Baltiņu un Zobgrauzi Urķi. Noskaidroja  informāciju par zobu higiēnistu un zobārstu, cik bieži tie jāapmeklē. Visu nodarbības laiku bērni tika motivēti ēst veselīgu pārtiku un regulāri  tīrīt zobus.

Katrs skolēns saņēma arī dāvanu-krāsojamo uzdevumu grāmatiņu, zobu tīrīšanas kalendāru ar uzlīmēm, krāsainu diplomu, zobu suku un frotē dvielīti.

Lai mums visiem laba veselība, tīri un veseli zobi!

1. klases audzinātāja Marina Dišereite