Video uzvedums „Viens pats skolā”

Katru gadu uz Ziemassvētkiem 12. klase veido lugu, kurā ar priekšnesumiem iesaistās visu klašu kolektīvi, tā dodot iespēju piedalīties ikvienam skolēnam un būt kopā. Šogad saistībā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem nolēmām veidot video filmu, jo gribējām saglabāt skolas tradīcijas, gatavošanās prieku un svētku sajūtu. Tas bija jauns izaicinājums un iespējas, pirmo reizi skolas vēsturē tik daudz filmējām, kombinējām, atkal filmējām, montējām, labojām.

Skolas filmas veidošanā tika izmantota Ziemassvētku komēdija „Viens pats mājās”. Galvenajā lomā bija Keita (Keita Kūriņa), kura tika atstāta skolā viena pati, kamēr visa pārējā klase devās ceļojumā. Pirms ceļojuma Keita sastrīdējās ar klasesbiedriem, un tad visi aizgāja gulēt. Kā gadījās, kā ne – skolēni aizgulējās, un braukšana uz lidosta notika ļoti lielā steigā un satraukumā, bet Keita pat nepamodās. Viss jau būtu labi, jo meitene gribēja būt viena, taču… skolu kā labu laupījumu bija noskatījuši divi vīri – Harijs (Ralfs Kriškāns) un Mārvs (Krišs Bičevskis), un Keitai to nācās aizstāvēt. Video uzvedumā ar lielu atbildību direktora lomu atveidoja Edgars Mežajevs, veiksmīgi un atraktīvi darbojās audzinātāja Daiva Lūse, kura arī filmā bija audzinātāja. Sētnieka tēlā iejutās Ričards Siņicins, kā kora vadītāja bija Arita Semjonova, Ziemassvētku vecītis – Ralfs Kriškāns. Visi divpadsmitie bija arī klases skolēni, taču visvairāk lomās iesaistījās Anna Uļjane, Marija Uļjane un Krista Streile. 12. klasei tas bija liels, reizēm arī nogurdinošs gatavošanās process, taču vislielākie un nepārspējamākie aktieri bija Krišs un Ralfs, jo viņu laupītāju tēli bija tik dzīvi, komiski un patiesi. Atliek novērtēt savu talantu, attīstīt un pilnveidot.

Paldies visu klašu skolēniem, kuri ar saviem priekšnesumiem papildināja filmu! Tās bija gan jautras dejas, gan skanīgas dziesmas, gan jauks instrumentāls priekšnesums. Paldies visiem, kas palīdzēja organizēt filmas tapšanu, kurā ieguldīts milzum liels darbs. Īpaša pateicība klašu audzinātājiem par priekšnesumu sagatavošanu un atsaucīgajiem šoferīšiem – Mārtiņam Mežajevam un Helmutam Brencēnam. Vislielāko darbu veica video operatori – Edgars Mežajevs, Krišs Bičevskis, Andis Bičevskis. Video un skaņas montāža bija uzticēta Marekam Liepam. Paldies viņam, jo viss sanāca lieliski! No 21. decembra Madlienas vidusskolas Ziemassvētku video uzvedumu varēja noskatīties ikviens skolēns, pedagogs, vecāki un visi, kas to vēlas. Atsauksmes ir ļoti labas, un par popularitāti liecina, ka līdz gada beigām video bija noskatījušies vairāk nekā divi tūkstoši interesentu. Nu re, pandēmija liek domāt citādi, un dažreiz šie izaicināji aicina uz lieliem un radošiem darbiem. Vajag tikai gribēt, un viss izdodas lieliski! Lai ražens, darbīgs un Dieva svētīts jaunais 2022. gads!

12. klases skolniece Arita Semjonova un skolotāja Zinta Saulīte