Pilsoniskais aktīvisms

EP Vēstnieku skolu programmā jau otro gadu mācāmies parlamentāro demokrātiju – izpratni par Eiropas parlamentāro demokrātiju un Eiropas pilsoniskuma vērtībām un līdzdalību. 23. martā noslēdzās lekciju un diskusiju cikls par pilsoniskās līdzdalības nozīmi personiskās karjeras izaugsmē. EP Vēstnieku skolu jauniešu un Latvijas pilsonisko aktīvistu tiešsaistes diskusijā uzzinājām, kas ir pilsoniskais aktīvisms, kāds labums ir būt aktīvam un dzīvot  pilsoniski aktīvā sabiedrībā?  Sarunā piedalījās Rūta Dimanta, Labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītāja; Imants Breidaks, Līdzdalības platformas “Manabalss.lv” vadītājs, kā arī ar savu piemēru iedvesmoja Eva Johansone, mākslas un klimata projekta “ACT: ART. Climate. Transition” vadītāja Latvijā un  Natālija Knipše, cilvēktiesību organizācijas Freedom House biedre.

Ar pilsoniska aktīvisma piemēriem dalījās vairākas EP Vēstnieku skolas, tostarp, arī Madlienas vidusskolas jaunie vēstnieki. 8. klases skolēni šajā mācību gadā ir bijuši ļoti darbīgi, radoši un līdzatbildīgi labiekārtojot parka teritoriju pie skolas – atjaunojot kāpnes parkā, nokrāsojot tiltiņu, stādot kokus un košumkrūmus, kā arī sakopjot teritoriju. Tāpēc īpašs prieks, ka starp iesūtītajiem video noslēguma diskusijā iekļuva arī mūsu jauniešu paveiktais, kā arī I. Breidaka atzinīgie un iedvesmojošie vārdi par paveikto!

Jauniešu un aktīvistu diskusiju “Pilsoniskais aktīvisms” var noskatīties:

Šī gada laikā esam guvuši ne tikai zināšanas par līdzdalības formām, NVO, mēdijiem utt., bet arī praktisko pieredzi, kā likt lietā parlamentāro demokrātiju, īstenojot savas vēlmes, mazos sapnīšus! Starp citu, mums ir arī jauni sapnīši, kuri gaida realizāciju!

Ligita Ridūze – EP Vēstnieku skolas koordinatore