Manai Latvijai 104

Es Latvijai novēlu būt tikpat tīrai, ziedošai un plaukstošai, kāda tā vienmēr ir bijusi.

Kitija Strelča, 6.kl.

104 gadus tu man kalpo kā mājas. Latvijā ir aukstākās ziemas, lietainākie rudeņi, košākie pavasari un karstākās vasaras.

Helēna Pluģe, 6.kl.

Mums Latvijā ir pašiem sava valoda, savs ģerbonis un karogs.

Agnese Laizāne, 6.kl.

Latvijā ir vajadzīgi tādi bērni, kuri drosmīgi, gudri, skaisti un kārtīgi.

Santa Kārkliņa, 6.kl.

Es lepojos, ka latvieši cīnījās par brīvību, lai mēs varētu būt priecīgi un brīvi šajā zemē. Es vēlētos, lai Latvija nekad nebūtu atkarīga no svešām zemēm.

Ģirts Irbītis, 6.kl.

Latvija ir piedzīvojusi vairākus karus, bet cilvēki ar dziesmas palīdzību gāja ielās un cīnījās par savu zemi. Es novēlu, lai katrs rūpētos par savu īpašumu šajā zemē, lai neviens nelietu kaitīgas vielas, indes uz saviem laukiem.

Paula Dūrīte, 6.kl.

Latvieši zina, ko nozīmē skaistums, jo visi ir redzējuši zelta rudeni. Katru gadu mēs 18. novembrī ģimenē nopērkam kūciņu un skatāmies kādu latviešu filmu.

Alise Jefremova, 6.kl.

Latvijā ir skaista galvaspilsēta Rīga, kas ir unikāla ar tās arhitektūras brīnumiem. Man patīk lielā baltā Nacionālās operas un baleta ēka. Tā ir tik skaista un grandioza.

Edmunds Lapinskis, 6.kl.

Es lepojos ar Latvijas māksliniekiem, komponistiem, ar Latvijas valdību.

Raiens Perfiševs, 6.kl.

Katru reizi, kad izeju ārā, redzu, cik Latvija skaista. To, cik esmu lepna par savu Latviju, ir grūti izteikt vārdiem. Mēs esam stipra tauta, jo tik daudz ko nācies pārciest, bet mēs visu esam izturējuši.

Megija Cinīte, 6.kl.

Es dzīvoju skaistā zemē Latvijā, man šeit patīk, jo ir daudz mežu un lauku. Un vēl man patīk Latvija, tāpēc ka es šeit piedzimu un uzaugu. Mūsu valsts ir tīra un apveltīta ar daudzām skaistām ainavām. Latvijai ir paveicies, ka mums ir gari jūras krasti, jo daudzām citām valstīm tādu nav. Mana ģimene un radinieki dzīvo Latvijā, mēs esam ļoti patriotiski, un es ar to lepojos. Mans krusttēvs sargā Latviju. Es gribētu savu valsti mazliet zaļāku un novēlu, lai tā dzīvo saules mūžu.

Markuss Masiulis, 6.kl.

Latvijai ir salmu mati, dzērveņu krelles, saules smaids un zīļu acis. Maza pēc platības, bet liela pēc krāšņuma un mīlestības. Imanta Ziedoņa teiktais par Latviju: ,,Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.” Kā valsts, tā arī dzimtene ir Latvija manā dzīvē. Skaista, interesanta – ir visbiežāk dzirdētie vārdi, raksturojot Latviju. Mans raksturojums Latvijai skanētu šādi: ,,Neatkārtojama kā sajūta, kad pirmo reizi izlasi savu mīļāko grāmatu, bagāta un saliedēta.” Es Latvijai un tās iedzīvotājiem novēlu uzplaukt kā dālijai siltā vasaras dienā. ,,Sargājiet savu valsti, izkopiet to, jo zināt, ja nebūs Latvijas, nebūsiet arī jūs,” Jāņa Čakstes teiktais. Lai ir mūžīgs miers Latvijā!

Denīze Nora Dzene, 7.kl.

Mana brīnumskaistā zeme! Tās vārds ir Latvija! Šogad tai aprit 104 gadi. Katrs stāds un koks man atgādinās par to mūžīgi. “Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz paradīties,” tā Imants Ziedonis. Šī zeme man vienmēr paliks atmiņā, un to neaizmirsīšu! Tās rudens lapas, kas katru latvieti ietin savā krāsu virpulī, vai tad tas nav skaisti? “Bads pēc maizes ir liels, bet briesmīgāks bads ir pēc dzimtenes,” teikusi Zenta Mauriņa. Bet tā tiešam ir, kad katrs latvietis, dodoties prom, apsola atgriezties, un tā arī notiek, jo dzimtenē un mājās vienmēr būs labāk. Vaira Vīķe-Freiberga ir apgalvojusi: “Mēs tagad esam brīvi, un brīvība ir un paliks mūsu lielākā vērtība. Nenovērtēsim brīvību par zemu!” Latvija ir tā vieta, kur justies kā mājās, un, lai šīs mājas būtu mūžīgas, mums tās ir jānosargā. Esmu gatava aizstāvēt un saglabāt savu zemi kā mazu rubīna gabaliņu. Ceru, ka katrs latvietis arī ir gatavs saglabāt šo zemi. Daudz laimes, izturības un mūžam dzīvot Latvijai! Novēlu no visas sirds.                           

Daniela Traine, 7. kl.

Manā sirdī Latvija ir īpaša. Tā ir vieta, kurā piedzimu, izglītojos, iemācījos pirmos vārdus. Gadiem ejot, es iepazīstu arvien vairāk Latvijas kultūru, vēsturi un saprotu to, ka man ir jābūt pateicīgai par mūsu valsti, tās skaistumu, diženumu. Ja kādreiz dzīvē nāksies pārcelties, studēt, strādāt citā valstī, tad neuztraucies, Latvija, neviena cita zeme nespēs tevi aizstāt. Tu man vienmēr būsi sirdī kā mana dzimtene un pavadone. Ir dīvaini iedomāties, cik daudz darba vajadzēja ieguldīt, cik daudz šķēršļu bija jāpārvar, lai Latvija būtu brīva valsts. Šeit nu mēs esam un svinam Latvijas 104. pastāvēšanas jubileju.

Letīcija Elizabete Ekkerte, 9.kl.

Latvija ir mūsu dzimtene, tās ir un vienmēr būs mūsu mājas. Šī ir zeme, kuru nevienam neatdosim, tikai uzlabosim. Es Latvijai novēlu lielāku izaugsmi, patriotiskus iedzīvotājus un pateicīgus pilsoņus. Latvija ir skaista valsts, un es, kā arī, manuprāt, katrs cits Latvijas iedzīvotājs lepojas ar to. Šī valsts ir piedzīvojusi tik daudz, un es tiešām novēlu tai veiksmi, brīvību un labklājību gan tagad, gan vienmēr. Mūsu pienākums ir rūpēties un atbalstīt, darīt visu iespējamo, lai pasargātu un pastāvīgi uzlabotu valsti. Mūsu mīļā dzimtene ir pelnījusi daudz vairāk, nekā tā ir guvusi, un es darīšu visu, lai to īstenotu. Es novēlu vēl ļoti daudzus skaistus un priekpilnus gadus.

Sandija Tobiase, 10.kl.

Manas mājas, dzimtene, tēvzeme un vieta, kur atgriezties, ir Latvija, ko esmu ļoti iemīlējusi. Visi svētki, tradīcijas un  notikumi ir ļoti tuvi manai sirdij. Latviešu saliedētību un patriotismu visvairāk var novērot 11. novembrī – Lāčplēša dienā. Katrā novadā, pilsētā vai pat ciematā visi dodas lāpu gājienā un noliek svecītes pie pieminekļiem vai 11. novembra krastmalā, kuru katru gadu apmeklē visvairāk. Ar lepnumu dodos pieminēt Latvijas brīvības cīnītājus un pie sirds lieku Latvijas karodziņu. Uzskatu sevi par patrioti un cienīgu latvieti. Mums ir jāspodrina Latvijas vārds un jāpierāda, ka esam spēcīga tauta. Mēs esam Latvija!

Evelīna Liepiņa, 10.kl.

Latvija – tā ir mana dzimtā zeme, kur ir dzīvojuši mani senči paaudžu paaudzēs. Latvijā ikviens cilvēks ir svarīgs. Ikkatrs ar savu darbu veido Latviju. Es lepojos ar šo valsti, kaut tā nav pati lielākā pēc zemes platības. Lai arī Latvija ir daudz postīta un pa to ir staigājusi citas tautas vara, tā spēj arvien atjaunoties. Kaut arī ekonomiskajā ziņā nav vislabāk attīstītā, bet tomēr pašiem sava valsts. Šīs zemes skaistums ir neaprakstāms – ar pasakainajiem, zaļajiem mežiem. Mēs varam lepoties ar to – mums ir sava valoda un kultūras tradīcijas. Saules mūžu Latvijai!

Mārcis Mežajevs, 10.kl.

Latvija, es tev novēlu kļūt stiprai un nepadoties. Apgrezno sevi ar sniegpārslām bargajā  ziemas laikā, ar krāšņām lapām slapjajā rudenī, smaržīgām un skaistām puķēm zaļajā  pavasarī un ar zaļu zāli, siltu sauli karstajā vasarā! Izgrezno latviešus, ko esi veidojusi! Apzeltī meitenes, kuras zied kā pavasara puķes! Apdāvini dēlus, kuru balsis liek saknēt visai dzimtenei! Tu esi mana dzimtene, manas mājas, mana valoda. Tu esi Latvija, es esmu Latvija, mēs visi esam latvieši. Ja tu ciet, tad ciešu arī es, ja tu raudi, tad raudu arī es. Mēs esam vienoti, mēs esam stipri, mēs esam skaisti. Es tevi mīlu no visas sirds. Dievs, svētī Latviju!

Santa Streile, 10.kl.

Latvija ir viena no skaistākajām Baltijas valstīm. Tās daba ir apbrīnojama. Lielās upes strauji plūst uz jūru, kuras viļņi apskalo krastus. Gleznainās priedes kāpās dejo. Mežos dzīvnieki spēlē paslēpes ar sēnēm, un pļavās lapsas ar tauriņiem rotaļājas. Ezeros un dīķos mīt vardes un dzīvo zivis. Pilsētas veido stiklu mūri un augstprātīgie auto, bet aiz lauku akmens mūriem rūc nikni traktori. Debesīs gubu mākoņus šķeļ metāla putni. Latvijas daba ir ļoti daudzveidīga un bagāta. Es esmu lepna, ka dzīvoju šajā krāšņajā zemē. Latviju tās 104 gados ir piemeklējuši 5 kari, bet šī zeme vienmēr zaļo un priecē ar savu daiļumu. Skaista ir mana Latvija.

Sanija Oleta Dombrovska, 11.kl.

Esmu lepna ar mūsu košajām pļavām, zaļajiem mežiem, darbīgajiem cilvēkiem un viņu panākumiem. Mana valsts ir mans lepnums, un es uzskatu, ka katram Latvijas pilsonim vajadzētu justies tāpat. Pasaulē dzīvo dažādi cilvēki. Ir gan tādi, kuriem sava valsts ir vienaldzīga, gan tādi, kuri vēlētos pēc iespējas ātrāk no savas valsts pazust, gan tādi, kuri ir patrioti. Es piederu pie tās cilvēku grupas, kuriem sava valsts ir mīļa, skaista un dārga. Es Latvijai novēlu brīvību un nekad nezaudēt skaisto un apburošo, kas mums ir dots. Saules mūžu Latvijai!

Loreta Ozola, 11.kl.

Ir pagājuši 104 gadi kopš Latvijas proklamēšanas. 18. novembris ir diena, kurā katrs latvietis atzīmē Latvijas dzimšanas dienu un lepojas ar savu valsti un tautu. Man tēvzeme nozīmē ļoti daudz. Šī ir mana dzimtene, manu senču dzimtene, kā arī vieta, kurā es dzīvoju. Es apbrīnoju Latvijas skaisto dabu, plašos mežus, zilos ezerus, skaisto valodu un spēcīgo tautu. Latvijai 104. dzimšanas dienā novēlu strauju izaugsmi un nācijas saliedētību. Daži cilvēki nicina šo valsti, bet, manuprāt, katram latvietim ir jālepojas ar labo un jānovērtē tas, ka dzīvojam neatkarīgā valstī. Ceru, ka Latvija turpinās attīstīties un veidosies tauta ar patriotiskiem cilvēkiem.

Rinalds Gradovskis, 11.kl.

Skatoties pasaules kartē, Latviju redzu kā mazu, mīļu zemes gabaliņu. Lai valsts un tauta būtu stipra, nav vajadzīga liela teritorija, daudz iedzīvotāju un milzīga ietekme pasaulē. Pietiek ar mīlestību pret savu zemi un līdzcilvēkiem Mēs esam maza tauta – spītīga, neatlaidīga un mērķtiecīga. Mēs, latvieši, tomēr spējām saliedēties un izcīnīt savu valsti. Mūsu senčiem tas nebija viegli. Tāpēc visu, ko vēlamies sasniegt, ir jādara ar mīlestību un ticību saviem spēkiem. Iedoma, ka nevaram sasniegt tik daudz, cik lielās valstis, ir šķērslis mūsu izaugsmei. Ja rūpēsimies par savu zemi, tā vienmēr būs pasargāta no pasaules negaisiem. Lai Dievs svētī Latviju!

Elīza Evelīna Fišere, 11.kl.

Daudz vētru Latvija ir cauri vijusi. Stiprā latvju tauta ir gatava visam. Dziesmas sašalcas ar jūru, dejas vijas koku galotnēs. Šī ir mūsu zeme, par kuru senči lēja savas asinis, lai būtu brīvi. Mēs esam stipra un varena tauta. Bez mums jūra nešalktu tik skaļi, bez mums pļavas nesmaržotu pēc ziedu klēpjiem, bez mums dziesmas neskanētu pār septiņām jūrām un trejdeviņiem kalniem, bez mums maize nebūtu tik melna, bez mums gadalaiki nebūtu tik krāšņi. Lai arī kur mēs katrs atrastos, turēsim Latviju dziļi, dziļi sirdī! Pazaudējot to, zaudēsim sevi, savu ticību, senčus un vēsturi!

Elvita Bresme, 12.kl.

Latvija – tu mums katram esi īpaša. Tu esi mūsu mājas. Mēs cīnījāmies par tevi un turpināsim sargāt. Latvija ir vieta, kur dzimst spēcīgi vīri un daiļas meitas. Katrs mēs spodrinām Latvijas vārdu un esam īsteni patrioti. Ik gadu svinam atceres dienas, kurās tauta sanāk kopā un piemin aizgājušos karotājus. 18. novembris ir diena, kad visā Latvijā notiek svētku pasākumi, veltīti valsts dzimšanas dienai. Esmu lepna par savu valsti, priecājos par visu, kas tai pieder. Lepojos ar tās kultūru un vērtībām.

Agija Masiule, 12.kl.

Latvijas vēsturē ir bijuši kari, okupācija un mainīga valdība. Latvijas kareivji ir cīnījušies pret okupantiem, par savu zemi, tautu un valodu. Ilgus gadus esam pavadījuši nebrīvē, tāpēc protam novērtēt senču drosmi un ticību saviem spēkiem. Novēlu, lai nebūtu karu un latvieši kā tauta neizmirtu, lai mēs joprojām būtu brīvi, lai Latvija neizzustu no pasaules!

Matīss Kļaviņš, 12.kl.

Man ir paveicies, ka dzīvoju tik skaistā valstī, ko sauc par Latviju. Te mīt mana ģimene, līdzcilvēki un draugi. Šogad Latvija svin savu 104. dzimšanas dienu. Katru gadu latvieši pulcējas 18. novembra krastmalā, lai priecātos par grezno salūtu. Es sevi uzskatu par savas valsts patrioti, jo visu nedēļu man pie krūts ir piesprausts Latvijas karodziņš un piedalos svētku pasākumā, lāpu gājienā. Savai Latvijai novēlu brīvību, labus ļaudis, skaistus svētkus un daudz patriotisma. Esmu nolēmusi dzīvot tikai un vienīgi Latvijā.

Kristīne Vonoga, 12.kl.