11. klases ceļojums uz Tartu

19. decembrī 11. klases skolēni devās uz Igauniju iepazīt Tartu pilsētu. Apmeklējām “Ahha” zinātnes centru, kurā izmēģinājām dažādas aktivitātes pastāvīgajās dabas un tehnoloģiju izstādēs, kā arī uzzinājām un pārbaudījām, cik jaudīgas ir mūsu smadzenes jaunajā  “Ahā, smadzenes!” izstādē. Katrs eksponāts bija aizraujošs, bet visvairāk mums patika degustēt šokolādes vienā no smadzeņu pārbaudes uzdevumiem. Zinātnes centrā pavadījām vairāk nekā divas stundas un labprāt būtu palikuši tur vēl ilgāk, tomēr mūs jau gaidīja nākamie piedzīvojumi. Gājām apskatīt Tartu vecpilsētas ielas un arhitektūru. Redzējām skulptūras, Tartu universitāti, pilsētas domes namu, Svētā Jāņa baznīcu un tirgus ēku. Kopīgi nospriedām, ka Tartu ir ļoti krāšņa pilsēta un tajā rozā toņu netrūkst. Pēc vecpilsētas apskates devāmies iepirkties Tartu lielveikalos. Mājupceļā mēs runājām par dienas notikumiem un sākām plānot, kur dosimies nākamreiz. 

Sanija Oleta Dombrovska, 11.kl.