Rosinātava`23

3. februārī Ogres novada kultūras centrā Madlienas vidusskolas 10.-12. klases skolēni piedalījās Biznesa augstskolas “Turība” pasākumu producēšanas studentu organizētā neformālā konferencē ROSINĀTAVA’23, kurā pulcējās aptuveni 400 vidusskolēnu no visas Latvijas, lai smeltos iedvesmu no sabiedrībā pazīstamām un iedvesmojošām  personībām, kuras  dalījās savā dzīves un karjeras pieredzē, motivējot un aktualizējot sabiedrībai nozīmīgas tēmas.

Pasākumu vadīja Māra Sleja un Ritvars Logins. Pirmajā daļā jauniešus motivēja pilnveidot sevi kā personību Ulla Zirne, tai sekoja dziedātājs Jānis Pētersons, Lota Ulmane un Aiga Baikova. Viņi rosināja attīstīt savu sapratni par sev apkārt notiekošo, līdz ar to – spēju pateikt “nē’’.

Otro pasākuma daļu iesāka “Eiropas Savienības mājas” izglītības eksperte Liene Valdmane, kura prezentēja dažādas statistikas Eiropas valstīs. Turpinājumā par labdarības atbalstīšanu, veidošanu un tās plusiem stāstīja  Nikola Kovaļevska un Toms Grēviņš.

Brīvākā atmosfērā ar pieredzi karjeras mainīšanā dalījās reperis ZEĻĢIS, ar kuru pasākuma vadītāja Māra Sleja sarunas beigās uzstājās ar īsu, improvizētu dziesmas interpretāciju. Tomēr konferences trešās daļas noslēgumā uzstājās un mācīja veidot jokus balvas “Gada komiķis 2022” ieguvējs Kalvis Troska.

Uz skatuves tika aicināti arī noskaidrotie ROSINĀTAVA’23 skolu uzdevuma uzvarētāji, kuru darbi tika parādīti visiem, lai tos publika varētu novērtēt. Pasākuma noslēgumā jaunieši varēja doties uz Silent Disco deju zāli, izpaužot un atbrīvojot sevi pēc garās, pieredzes pilnās dienas. Šī konference iedvesmoja nebaidīties izpaust savu viedokli, mācīties no kļūdām un aizmirst neveiksmīgas dzīves situācijas, kuras vairs nevar izlabot.

10. klases skolniece Justīne Mūrniece