12. klase apmeklē izrādi “Monstrs”

Mēs, 12. klase, 2. februārī devāmies uz Rīgu, lai Dailes teātrī noskatītos iestudējumu “Monstrs”, režisors D. Petrenko. Izrāde iekļauta Latvijas valsts simtgades programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumā. Vairāki no mums pirmo reizi apmeklēja Dailes teātri un Mazo zāli, visi guvām priekšstatu par šodienas teātra māksliniekiem. Izrāde bija mūsdienīga, dialogos tika izmantoti anglicismi, daudzi jauniešu leksikai raksturīgi sarunvalodas vārdi, tas, protams, izrādi padarīja amizantu, bet ne vienmēr par to gribējās smieties. Pēc noskatīšanās visi pārrunājām un mēģinājām izprast šīs izrādes galveno domu un nonācām pie secinājuma, ka, lai kā mēs censtos izmainīt, ir lietas, kuras nevar visi vienādi saprast – joprojām pastāv paaudžu  konflikti, un ne visu var atrisināt, diemžēl mūsdienās jauniešiem ir samērā grūti saprasties ar pieaugušajiem. Taču pats brauciens uz Rīgu bija aizraujošs, jo visi bijām kopā – draudzīgi sarunājāmies un smējāmies, un, kad braucām mājās, bija vēls vakars un daži no klases biedriem saldi gulēja. Iespējams, daudzas atziņas, ko guvām no izrādes, katrs tomēr paturējām pie sevis.

12. klases skolniece Agija Masiule