“Future Heroes” programma

Liels prieks par Madlienas vidusskolas 10. klases skolnieces Lindas Kalniņas panākumiem – viņa ir uzņemta un veiksmīgi piedalās Valsts izglītības satura centra īstenotajā līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmā “Future Heroes”, kas ar British Council pārstāvniecības Latvijā un SEB bankas atbalstu Latvijā notiek jau ceturto gadu.

Šī programma piedāvā iespēju 50 meitenēm vecumā no 14 līdz 17 gadiem attīstīt līderības prasmes, uzņēmējdarbības spējas un sociālo atbildību. Linda ir viena no 50 meitenēm (konkursā piedalījās ap 3000 meiteņu), kura ir uzņemta. Programmas laikā dalībnieces apgūst dažādas prasmes, piedalās prasmju darbnīcās gan klātienē, gan tiešsaistē. Sešu mēnešu laikā 50 meitenes 10 komandās veidos praktiskus projektus, kas attīstīs viņu prasmes un veicinās sociālās un uzņēmējdarbības spējas.

Linda Kalniņa par saviem iespaidiem: “Pirmā nodarbība bija Ideation & Team Formation jeb ideju radīšana un komandu iedale. Tā bija apvienota ar “Future Heroes Latvia” 4. sezonas atklāšanu, kur piedalījās Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pauls Brummels un Miss Adriana Ivama Brummela. Viņš atklāšanas pasākumā uzrunāja jaunietes. Anastasija Samoilova iedvesmoja un sniedza daudz patiesi iedvesmojošu vārdu, pauda savu pieredzi un vērtīgas atziņas, kas iegūtas pludmales volejbola karjeras laikā.

Pēc oficiālās daļas sākās nodarbība, ko vadīja SEB komanda – Ance Āboliņa un Kārlis Karolis. Tika sadalītas komandas, kas sešu mēnešu garumā realizēs savu ideju līdz funkcionējošam uzņēmumam, kustībai vai pasākumam. Komandas tika izveidotas dažādas, balstoties uz meiteņu vecumu, dzīvesvietu un interesēm. Nobeigumā katrai komandai pievienojās mentors, kas atbalstīs visas programmas garumā.

Jutos gandarīta par šo dienu, jo bija iespēju parunāt ar Lielbritānijas vēstnieku Latvijā par Madlienas Eiropas Vēstnieku skolas paveikto, kā arī biju priecīga par gūtajām jaunajām un vērtīgajām zināšanām, kas noderēs turpmāko mēnešu garumā un arī pēc “Future Heroes Latvia” programmas beigām.

Ceļš “Future Heroes Latvia” programmā ir zināms un skaidrs. Katra nodarbība ir ļoti koncentrēta un saturīga – tās apmeklēšana ietekmē rezultātu, kas ir jāprezentē programmas nobeigumā. Labākajai komandai būs iespēja doties apmaksātā ceļojumā uz Lielbritāniju. Manas komandas ideja ir ļoti labi izplānota un realizējama. Mentora atbalsts ir  būtisks, lai viss izdotos, jo zinām, ka veiksmīgs uzņēmējs ir motivēts atbalstīt. Esmu laimīga, ka man ir iespēja būt šajā programmā un iegūt jaunas prasmes un uzņēmējdarbības pieredzi.”

Rakstu sagatavoja 10. klases audzinātāja Ligita Ridūze