Ziemassvētku uzvedums “Skaistule un briesmonis”

Katru gadu gaidītākais pasākums ir Ziemassvētku eglīte, kura šogad Madlienas vidusskolā notika 22. decembrī. Sākumā visi nodziedāja Ziemassvētki himnu “Klusa nakts, svēta nakts”, tad direktors Edgars Viņķis teica svētku uzrunu un apbalvoja 20 sekmēs veiksmīgākos skolēnus. Pēc skaļiem aplausiem skolas izcilniekiem varēja sākties Ziemassvētku uzvedums, kuru jau no rudens cītīgi gatavoja 12. klases skolēni, izvēloties skaistu un patiesi aizraujošu pasaku “Skaistule un briesmonis. Apburtie Ziemassvētki”.

Uzveduma sākumā skatītāji varēja sekot līdzi iepriekšējā gada notikumiem Briesmoņa pilī, lai noskaidrotu, kurš izglāba Ziemassvētkus – Lumijers (Samanta Girucka) vai Kogsvorts (audzinātāja Rita Pučekaite), un uzklausītu Tējkannas kundzes (Sanija Oleta Dombrovska) stāstu. Uz to visus pamudināja puisēns Čips (Toms Eglājs). Lugas gaitā skatītāji vēroja, kā Bella (Loreta Ozola) iejutās Ziemassvētku noskaņās, bet Briesmonim (Nauris Nutovcevs) svētki sagādāja sirdssāpes. Skaistā un jaukā Bella vēlējās svinēt svētkus, bet pils ērģeles Fortē (Rinalds Gradovskis), Briesmoņa labākais draugs, pretojās meitenes iegribām un plānoja izjaukt gan viņas attiecības ar Briesmoni, gan jebkādas Ziemassvētku dzīres, iesaistot tajā flautu Fifu (Silva Kļaviņa). Līdzās Bellai uzvedumā atraktīvi darbojās dažādi pasaku tēli – Tējkannas kundze (Ērika Jaunzare), tējas tasīte Čips (Elīza Evelīna Fišere), svečturis Lumijers (Māris Jansons), viņa draudzene Plummeta (Ieva Rābe), pulkstenis Kogsvorts (Didzis Ostrovskis). Uz pili bija uzaicināta arī greznotāja Andželika (Daniela Lamberte). Lai kā Fortē vēlējās “apturēt” Ziemassvētkus, tas viņam neizdevās, jo Briesmonis iemīlēja Bellu un saprata, ka Ziemassvētki ir skaistākie svētki un šoreiz ar laimīgām beigām. Patiesībā Ziemassvētkus izglāba Bella – ar savu neatlaidību, drosmi un mīlestību uz noskumušo, reizēm arī dusmīgo Briesmoni. 12. klase ar patiesu azartu spēlēja ludziņu un skatītājiem tik dzīvi ļāva izjust visus notikumus. Žēl, ka slimības dēļ uzvedumā nevarēja piedalīties Elīna Batalova un Raivo Zanders.

Paralēli lugas notikumiem tikpat skaisti un enerģijas pārpilni bija klašu priekšnesumi. Skanīgas dziesmas izpildīja 2. klase – “Ziemassvētku prieks” (audzinātāja Signe Kušnire), 3. klase – “Svētku prieks” (audzinātāja Marina Dišereite), 4. klase – “Baltu sniega ceļu eju” (audzinātāja Māra Atslēdziņa), 10. klase – “Reiz Ziemassvētkos” (audzinātāja Ligita Ridūze). Īpašs pārsteigums bija skolas darbinieku koris, izpildot dziesmu “Princesīte un trubadūrs”. Ļoti skaistas balles dejas parādīja 7. klase, izpildot “Polonēzi” (audzinātāja Vija Jēkabsone), un 9. klase, nodejojot “Ziemassvētku valsi” (audzinātāja Anita Jākobsone). Kā mazas sniegpārsliņas audzinātājas Vinetas Griņevičas vadībā pa skatuvi jautri dejoja 1. klase – deja “Sniegputenī”. Mazliet bailīgi bija lūkoties dejā “Vilki nāk”, kuru izpildīja 5. klase (audzinātāja Iveta Mežajeva). Savukārt 6. klase mūs aicināja slidot – “Es slīdēju pa slidotavu” (audzinātāja Anna Stauža). Ar dramatismu tika izdejota deja “Strīds” – 8. klase (audzinātājs Ēriks Einārs Oto), bet 11. klases “Velnu deja” ienesa patiesu velnu ņiprumu un jestrumu.

Kad viss laimīgi beidzies, izskanēja vidusskolēnu kopdziesma “Es būšu sniegs”, bet visvairāk visi gaidīja Ziemassvētku vecīti, kurš nāca ar dāvanu maisu. Protams, ka katra klase saņēma savas saldumu tūtas. Un tas taču ir tik skaisti, ka ir Ziemassvētki, ir dāvanas un actiņās patiess prieks.

Paldies visiem, kuri palīdzēja uzveduma tapšanā, īpašais paldies skolotājām Ritai Pučekaitei, Zintai Saulītei, Ivetai Mežajevai, Marutai Viducei-Ševelei, Sanitai Kovaļkovai. Pateicība absolventam Edgaram Mežajevam par apskaņošanu un pasākuma izgaismošanu. Paldies Gunai Brīvulei un Laurim Liepam par uzveduma iemūžināšanu. Mīļš paldies Ziemassvētku vecītim. Paldies kuplajam skatītāju pulkam. Vēlam priecīgus svētkus! 

12. klases skolniece Sanija Oleta Dombrovska un skolotāja Zinta Saulīte