RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas pārstāvju viesošanās Madlienas vidusskolā

19. februārī skolā viesojās pārstāvji no RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas, lai iepazīstinātu 11. un 12. klases jauniešus par studiju iespējām šajā koledžā.

Koledža piedāvā 3 studiju virzienus:

  • īsā cikla profesionālo augstāko izglītību (ārsta palīgs, neatliekamās palīdzības ārsta palīgs, farmaceita asistents un masieris),
  • arodizglītība (māszinības – pēc  vidusskolas vai pamatskolas beigšanas, sasniedzot 18 gadu vecumu),
  • profesionālā vidējā izglītība (zobārsta asistents).

Vispieprasītākā specialitāte šogad ir bijusi zobārsta asistents, kur uz vienu vietu pretendēja 11,6 studēt gribētāji. Koledžas pārstāvji mudināja domāt par medicīnu un savām sekmēm, lai veiksmīgi spētu kāpt pa karjeras kāpnēm. Neizpalika arī praktiskā darbošanās, kur bija iespēja uz manekena salikt visus iekšējos orgānus, nokļūt farmaceitu lomā un pagatavot dažādas zāļu tējas, kā arī izmērīt asinsspiedienu un pulsu.

Karjeras izvēle ir nopietns lēmums, kuru ne vienmēr izdodas pieņemt uzreiz un bez riska, ka izvēlētā profesija tomēr neattaisnos cerības, tāpēc mūsu uzdevums ir visiem spēkiem palīdzēt jauniešiem savlaicīgi izdarīt pareizo izvēli.

Ilze Smilškalne