FashionFor & Linda Kalniņa

Pavasara brīvlaiku noslēdzošajā piektdienā, 15. marta pēcpusdienā, jaukā atsaucīgu  Madlienas vidusskolas skolēnu pulciņā devāmies uz Rīgu atbalstīt mūsu skolnieci – 10. klases  audzēkni Lindu Kalniņu, kura mūs bija uzaicinājusi uz savas komandas “Future Heroes” programmas ietvaros veidotu pasākumu – FashionFor modes skati Rīgā viesnīcas “Wellton Riverside” telpās, kur lieliskā atmosfērā tika prezentēti tērpi. To autores – mūsu Linda, kā arī vēl citas divas radošas meitenes, kuras katra radīja 4 unikālus tērpus. FashionFor komanda sastāv no četrām meitenēm (ierasto piecu vietā): Lindas Kalniņas, Līvas Maščinskas, Sindijas Saides un Darjas Koļesņikovas.

Valsts izglītības satura centra meiteņu līderības programmā “Future Heroes” šobrīd aktīvi darbojas 47 meitenes no dažādām Latvijas vietām. Viņas ir apvienojušās 10 komandās, kas īsteno savu projektu. Lai komandas un jaunietes individuāli sasniegtu savus mērķus, atbalstu sniedz mentori un iepriekšējo programmas sezonu absolventes. “Future Heroes” Latvijā notiek jau ceturto gadu. Iepriekšējos gados programmu ir absolvējušas 140 jaunietes, īstenojot 30 projektus.

Tagad, kad apmācību cikls tuvojas beigām, meitenēm bija jāprezentē savs 6 mēnešu ilgais darbs kā komandai. Kā galveno Lindas komanda bija izvirzījusi mērķi – iedvesmot sabiedrību nemest ārā apģērbus, bet gan tos pārveidot un uzlabot no jauna, un to veikt pašu spēkiem, jo meitenes uzskata, ka katram apģērbam ir potenciāls kļūt unikālam. Tas viņām lieliski izdevās! Viss bija ļoti pārdomāts un profesionāli nostrādāts – sagatavotā informācija par tērpiem, lieliskas gaismas un piemērota mūzika. Modes skatē bija aplūkojami 12 tērpi, kurus izrādīja 6 modeles divās aizraujošas daļās – “Futūristiskais šiks” un “Gadsimta pērles”. Starp modelēm bija arī mūsu 10. klases skolniece Agnese Lazdiņa, kura skaisti un eleganti prata demonstrēt ikkatru viņai uzticēto tērpu, kas pie tam bija Lindas radītie.

Lindas stāsts: “Mums bija svarīgi draugi, paziņas, ģimene, lai palīdzētu un sniegtu atbalstu pasākumam. Izejmateriālus tērpiem mums iedeva paziņas, tai skaitā Madlienas vidusskolas dizaina un tehnoloģiju skolotāja Ilze Smilškalne. Ar pasākuma dekorācijām palīdzēja Madlienas vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Maruta Viduce-Ševele. Ļoti veiksmīga sadarbība izdevās ar Edgaru Mežajevu, kurš ne tikai skaņoja un gaismoja pasākumu, bet arī uzlaboja garastāvokli katram mūsu komandas dalībniekam.”

Visiem klātesošajiem bija iespēja iegrimt modes amatieru brīnumdarbos, un katrs varēja atklāt arī ko jaunu, tā teikt, nākotnes šiku, arī veldzēties pagātnes tērpu burvībā. Starp modes skates daļām bija iespēja ieklausīties lielisku speciālistu padomos, pasākumā viesojās jaunā dizainere Aleksandra Treimane, kas savu modes izglītību ir ieguvusi Anglijā, Covid-19 laikā, kad visi audumu veikali bija slēgti – savus kursa darbus veidoja no tā, kas jau mājās bija. Otra pasākuma runātāja bija Agnese Pidrika no FSC (Forest Stewardship Council), kas, balstoties uz organizācijas gūtajiem datiem, sniedza interesantus piemērus no dabas un modes pasaules. Pasākumam Linda ar savu komandas biedreni Līvu bija ieguvusi 13 dažādus sponsorus, kas bija liels atbalsts, nozīmīgākais no tiem – “Zaļā Josta”.

Pasākuma laikā ļoti bija domāts, lai visi justos gaidīti, priecīgi un omulīgi, bija atspirdzinoši dzērieni, garšīgi našķi no Skrīveru saldumiem un dāvana katram pasākuma dalībniekam, par ko arī mēs sakām lielu paldies. No sirds bijām priecīgi, redzot un vērojot Lindas smagi, bet enerģiski veikto darbu un izdomu, un novēlam Lindai saņemt žūrijas augstāko vērtējumu, un tā turpināt savu radošo spēju attīstīšanu un pielietošanu arī turpmāk! 

Heidija Rimša:
Modes skatē mēs iepazināmies ar iedvesmojošiem modes pārstāvjiem, kuri pastāstīja par ātro modi un tās kaitējumu planētai. Protams, ka bija arī iespēja redzēt lieliskos tērpus, kurus meitenes uzlaboja un pārveidoja pašu rokām. Pasākuma laikā bija jauka atmosfēra – ar ēdieniem, dzērieniem, kā arī ar dāvaniņu katram viesim. Ar lielu apbrīnu saku paldies FashionFor meitenēm, kuras šo pasākumu uzbūra ar pašu rokām, kā arī par to, ka man bija iespēja to apmeklēt.

Liene Šķēla:
Modes skatē bija ļoti skaisti tērpi ar dažādiem aksesuāriem. Pasākuma runātāji vairāk pastāstīja par ātro modi un, ko tā nodara mūsu planētai. Atrašanās vieta bija ļoti piemērota modes skates noskaņai, man patika, ka pasākums norisinājās 8. stāvā un bija pieejama terase – ar panorāmas skatu uz visu Rīgu.

Santa Sedoja:
Es piektdien apmeklēju modes skati Rīgā. Šis pasākums man ļoti patika un lika iemācīties daudzas lietas par apģērbu un modi kā, piemēram, apģērbu izgatavošana no jau izmantotiem apģērbiem. Man ļoti patika vienas meitenes izgatavotā kleita, kuras autore bija atbraukusi no citas valsts un pati izveidojusi to. Man šī kleita likās ļoti skaista un moderna. Bija interesanti pavadīt laiku ārpus mājas un aizbraukt uz modes skati, un atbalstīt Lindu, kuras darbi arī bija moderni un skaisti. Viss bija interesanti, un labprāt apmeklētu vēl tādus pasākumus!

fashionfor.lv

Vairāk par Future Heroes programmu:
https://futureheroes.lv
https://www.youtube.com/channel/UCTemp4ZY8ei-r6hwFuVCzVA
instagram.com/futureheroeslatvi
facebook.com/FutureHeroesLatvia