Teātra izrādes “Daliņš” apmeklējums Valmierā

20. martā mēs, 10. klase, kopā ar audzinātāju Ligitu Ridūzi devāmies uz Valmieras teātri skatīties izrādi par ievērojamo soļotāju Jāni Daliņu. Teātra izrāde bija aizraujoša un emocijām bagāts piedzīvojums. Teātra izrādē uzzinājām daudz faktu par Jāņa Daliņa dzīvi, kā viņš laika gaitā kļuva par izcilāko soļotāju Latvijā. Teātra 1. cēlienā uzzinājām sportista soļošanas piedzīvojumu cauri Losandželosai 1932. gadā, kur olimpiskajās spēlēs viņš ieguva sudraba godalgu. Teātra gaitā katrs aktieris simboliski iejutās Daliņa lomā, uzliekot uz savām krūtīm ciparu 317. Katrs no septiņiem aktieriem fiziski izsoļoja Daliņa Losandželosas distanci uz trenažiera, parādot tās lielās pūles, kādas bija jāpieliek Jānim Daliņam. Izrādē parādīja arī viņa veiksmīgo startu Eiropā, kurā viņš  ieguva zeltu godalgu. Iestudējumā uzzinājām arī par viņa neveiksmīgo distanci, kur viņš bija jau veicis 30 km, tomēr pirms finiša kājās iemetās krampji un no turnīra viņam nācās izstāties.  Tāpat uzzinājām arī par Jāņa Daliņa turpmāko dzīvi pēc soļošanas karjeras noslēguma. Viņš apprecējās un uzsāka savu saimniecisko darbību, izrādē parādīja arī  sportista grūtos brīžus no 2. pasaules kara. Sportista panākumi ne visu laiku bija tik spoži. Pēc tam Jānis Daliņš aizceļoja uz Austrāliju un uzsāka savu dzīvi tur.

Izrāde bija lieliska, patika scenogrāfija un aktierspēle. Tā bija ļoti interesanta, un kopumā aizraujoši izstāstīts stāsts par spilgtu personību – Jāni Daliņu.

10. klases skolniece Evelīna Tirzmaliete