Konkurss “FIZMIX Eksperiments”

A/S “Latvenergo” rīkotajā konkursā ar atklātās olimpiādes statusu, kas šogad norisinās jau 29. reizi, pieteicās kopumā 216 skolēnu komandas no 145 Latvijas skolām, kopumā 1080 skolēni. Viņiem bija jātiek galā ar 24 dažādas grūtības pakāpes uzdevumiem atlases kārtā, pierādot savas zināšanas saistībā ar fiziku, kā arī jāveic trīs praktiskie uzdevumi, kuriem  atbildes  nevarēja atrast ne internetā, ne pie skolotājas vai grāmatā, bet gan tikai veicot praktiskus eksperimentus.

Mūsu skola šajā konkursā piedalās jau ilgus gadus. Šogad tās bija divas 9. klases komandas “Gurinētie marķīši” (Ieva Kleinberga, Terēza Elza Rone, Santa Sedoja, Melisa Trūba), kura  Vidzemes novadā izcīnīja 28. vietu, un “Šprotes” (Ainārs Kārkliņš, Liene Šķēla, Sandija Liepa, Benjamiņs Afanasjevs un Lelde Damroze) (36. vieta), un republikas  kopvērtējumā no 216 komandām esam 133. vietā. Tā kā neesam  tikuši fināla kārtā (starp desmit labākajām komandām), tad arī mums konkurss beidzies, bet sakām lielu paldies skolēniem par atsaucību un spēju izturēt līdz galam.

Skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” galvenais mērķis ir veicināt interesi par eksaktajām zinātnēm un saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas, kas tiek apgūtas skolā, izmantot praksē un kur tās var noderēt nākotnē, izvēloties visdažādākās profesijas un karjeras iespējas. Konkursa uzdevumus šogad sagatavojuši Rīgas Tehniskās universitātes eksperti – jaunie zinātnieki, skolotāji un fizikas entuziasti. Šī gada erudīcijas konkursa sauklis vēsta “Kurš tad, ja ne Tu! Atsperies nākotnei ar FIZMIX Eksperiments!”, mudinot jauniešus un ikvienu aizdomāties par to, ka mūsu nākotnes dzīves kvalitāte uz planētas Zeme ir mūsu pašu rokās, kā arī aicinot skolēnus palūkoties uz konkursu kā iespēju iegūt tādas zināšanas, kas noderēs viņa nākotnes izvēlē, vai tā būtu karjera un profesija vai ilgtspējīgs dzīvesveids. Konkursa fokusā ir nākotnes enerģija, aicinot izzināt mūsu planētas resursus un to potenciālo pielietojumu nākotnē.

Fizikas skolotāja Daiga Rosicka