Godalgota vieta Aizsardzības ministrijas konkursā

Aizsardzības ministrija no 1. februāra līdz 8. martam  aicināja skolēnus no 1. līdz 12. klasei piedalīties konkursā “Latvija NATO-20”, kas veltīts Latvijas dalības Ziemeļlatlantijas līguma organizācijā 20. gadadienai. Kopumā tika saņemti 202 skolēnu radošie darbi, no tiem 128 darbi 1.-6. klašu grupā un 55 darbi 7.-12. klašu grupā, savukārt ar mākslīgā intelekta palīdzību tika veidoti 19 darbi.

Konkursa dalībnieki tika vērtēti trīs grupās:

  1. klašu grupā no 1. līdz 6. klasei;
  2. klašu grupā no 7. līdz 12. klasei;
  3. darbi, kas veidoti, izmantojot mākslīgo intelektu.

Darbus izvērtēja komisija, kurā darbojās pārstāvji no Aizsardzības ministrijas un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. 1.-6. klašu grupā lielā konkurencē godalgoto 2. vietu ieguva 3. klases skolniece Samanta Jākobsone. Viņa saņēma Aizsardzības ministrijas balvas, kā arī iespēju apmeklēt Jūras spēku Patruļkuģu eskadru, kur komandkapteinis Nauris Lakševics iepazīstināja ar galvenajiem Patruļķuģu eskadras uzdevumiem: nodrošināt valsts teritoriālo ūdeņu aizsardzību; veikt ekskluzīvās ekonomiskās zonas novērošanu un kontroli; piedalīties ekoloģiskajā uzraudzībā; uzraudzīt kuģošanas drošību Latvijas teritoriālajos ūdeņos; veikt cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā; ierobežot un likvidēt avārijas sekas jūrā; sniegt atbalstu valsts institūciju darbības nodrošināšanai.

Klasesbiedri sirsnīgi sveica Samantu un priecājās par augsto sasniegumu. Liels paldies Samantai un visiem pārējiem aktīvajiem 3. klases skolēniem par degsmi darīt vairāk, piedaloties dažādos konkursos un projektos, iegūstot jaunas zināšanas un pieredzi! Prieks sadarboties!

3. klases audzinātāja Marina Dišereite