Olimpiskās dienas aktivitātes un sasniegumi

Olimpiskā diena ir pasaulē zināma kustība, kuras norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atbalsta kopš 1987. gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aicinājumam pievienojās 1992. gadā. Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākumus, ko ik gadu organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu. Latvijā Olimpiskā diena tiek organizēta pavasarī, tādējādi atzīmējot LOK dibināšanas gadadienu, kas ir 23. aprīlī.

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, kas tiek organizēts par godu Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanas gadadienai. Pasaulē Olimpisko dienu svin 23. jūnijā, bet Latvijā Olimpiskā diena tiek svinēta piektdienā, kas ir tuvāk 23. aprīlim – Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas gadadienai.

26. aprīlī visā Latvijā plkst. 11.00 vairāk nekā 150 000 reģistrētie dalībnieki un visi citi interesenti iesaistījās Vislatvijas vingrojumā, to skaitā arī visi Madlienas vidusskolas skolēni. 10. klases meitenes – Ieva Kārkliņa, Evelīna Tirzmaliete, Elīza Tirzmaliete, Laura Leitāne, Sofija Rudņika – un 9. klases skolniece Nellija Reveliņa demonstrēja šo vingrinājuma kompleksu skolas pagalmā, un visi skolēni vingroja kopā ar viņām. Pēc vingrošanas skolotāja Rita Pučekaite izsniedza LOK sertifikātus Olimpiskā mēneša visiem dalībniekiem, un pasākumu noslēdzām ar kopīgi noskrietu simbolisko skrējienu no skolas līdz stadionam, pilnu stadiona apli un atpakaļ uz skolu!

Olimpiskais mēnesis tiek rīkots, lai aktualizētu kustības un aktīva dzīvesveida nozīmi sabiedrības ikdienā, kā arī plašāk informētu par Olimpiskajām vērtībām. Visa mēneša garumā ikvienam ir iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs – iešanas un skriešanas izaicinājumos. Piedaloties Olimpiskā mēneša kilometru izaicinājumam, Madlienas vidusskola ieguva 1. vietu starp Ogres novada skolām, kopā savācot 10996,4 km.

Individuālajā vērtējumā meitenēm:

  1. vieta savā vecumā grupā Latvijas izaicinājumā un 1. vieta Ogres novada izaicinājumā, kā arī visu sacensību aktīvākā Madlienas vidusskolas dalībniece ir 10. klases skolniece Ieva Kārkliņa – 598,9 km,
  2. vietu savā vecuma grupā izcīnīja 12. klases skolniece Ērika Jaunzare – 480 km, 3. vieta skolas kopvērtējumā,
  3. vietu savā vecuma grupā izcīnīja Elizabete Mača – 282,6 km.

Zēniem:

  1. vietu savā vecuma grupā, kā arī 2. vietu starp visiem skolas dalībniekiem izcīnīja 12. klases skolēns Toms Eglājs – 512,7 km,
  2. vietu savā vecuma grupā izcīnīja 10. klases skolēns Roberts Boreiko – 204,5 km,
  3. vietu savā vecuma grupā izcīnīja 10. klases skolēns Harijs Jānis Pluģis – 201,9 km.

Paldies sporta skolotājai Ritai Pučekaitei par motivāciju piedalīties Olimpiskajā mēnesī!

Ieva Kārkliņa, 10.kl.