21. februāris – Dzimtās valodas diena
21.02.2019.

Katru gadu pasaulē 21. februārī atzīmē Dzimtās valodas dienu. Mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dzimtās valodas lomai un vietai valodu daudzveidībā, kā arī veicināt valodas pareizu lietojumu. 1. un 3. klases skolēni sanāca kopā, lai atzīmētu šo dienu. Viņi uzzināja interesantus faktus par valodu un veica dažādus radošus uzdevumus. Uzdevums “Zilbes ir – saliec vārdus!” pilnveidoja skolēnu vārddarināšanas prasmes. Katrai grupai bija iedotas 20 zilbes, kuras izmantojot skolēniem bija jāsaliek visi iespējamie vārdi.

Uzdevuma “Vārdu atšifrēšana” veiksmīgu izpildi nodrošināja alfabēta zināšanas.

Pēdējais uzdevums “Ilustrē skaitāmpantu” veicināja bērna iztēli un radošumu.

Visi dalībnieki par čaklu darbu saņēma “Valodnieka” diplomu.