EP Vēstnieku 5. darbības gads

12. septembrī uz savu pirmo nodarbību jaunajā mācību gadā sapulcējās jaunieši, kuri vēlas darboties EP Vēstnieku skolas programmā. Tika izveidota aktīvistu komanda ar Justīni Mūrnieci un Hariju Jāni Pluģi priekšgalā. Iepazināmies ar EP Vēstnieku skolas programmas mērķiem un uzdevumiem, ar parlamentārās demokrātijas cikla 2022./2023. mācību gada plānu, dalījāmies ar idejām un pārrunājām aktivitātes, kuras centīsimies īstenot jaunajā darbības gadā.

Ligita Ridūze – EP Vēstnieku skolas koordinatore

Nedēļu pirms Saeimas vēlēšanām – septembra pēdējā nedēļā (26.09.–30.09.2022.) EP Vēstnieku skolas aktīvisti sagatavoja un novadīja informatīvu nodarbību par vēlēšanām 9.–12. klašu skolēniem. Lai pārliecinātos, cik zinoši ir jaunieši, EP Vēstnieku skolas dalībnieki – Justīne, Sofija, Sindija, Elvita, Harijs un Kristīne – izveidoja spēli par vēlēšanām vietnē “Kahoot”. Šī spēle palīdzēja noskaidrot, cik daudz terminu, personu un faktu jaunieši zina par vēlēšanām un Saeimu. Skolēni tika sadalīti trīs grupās, viņi parādīja savas spējas strādāt vienoti, uzklausot ikkatra viedokli un zināšanas. Vislabāko rezultātu ieguva 11. klase. Pareizi tika atbildēti 11 no 15 jautājumiem. Nodarbībā skolēni arī uzzināja, cik liela nozīme ir dalībai vēlēšanās un kā šī gada vēlēšanas var ietekmēt viņu nākotni augstskolās un citur.

Justīne Mūrniece – EP Vēstnieku skolas līdere