EP Vēstnieku skolas izlaidums

24. maijā Rīgā LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notika Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolu izlaidums 2018./2019.

Pasākumu vadīja žurnāliste Ilze Jaunalksne. Eiropas Parlamenta biroja vadītāja Latvijā Marta Rībele svinīgi sveica Latvijas pedagogus un skolēnus, kas jau trešo mācību gadu brīvprātīgi vairo skolās un vietējā sabiedrībā zināšanas par ES, pilnveidojot jauniešu pilsonisko kompetenci un stiprinot eiropeisko identitāti. Iedvesmojošus vārdus teica Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Izlaidumā tika pasniegtas Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas goda plāksnes, kas apliecina skolas dalību šajā programmā. Goda plāksni saņēma arī Madlienas vidusskola.

Pēc svinīgās daļas jauniešiem bija lieliska iespēja piedalīties „Ātrajos randiņos” (Speed talks) un neformālās sarunās diskutēt ar Latvijā populāriem cilvēkiem – Edmundu Rasmani, Martu Selecku, Kasparu Zlidni, Kasparu Ozoliņu, Lauru Grēviņu, Danuti Grīnfeldi, Dārtu Apsīti u.c., gūstot iedvesmu turpmākajam darbam. Savukārt skolotāji piedalījās diskusijā ar izglītības nozares vadošajiem ekspertiem un amatpersonām – Guntaru Catlaku, Ansi Nudienu, Dmitriju Zverevu un Kristīni Zonbergu – par demokrātijas prasmju un pilsoniskās līdzdalības veicināšanu skolā.

Madlienas vidusskola Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmā darbojas pirmo gadu. Šī gada aktivitātes bija saistītas ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Visa gada garumā jaunieši aktīvi piedalījās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu semināros Rīgā, organizēja atklāto stundu, Eiropas medus dienu, Eiropas dzimšanas dienu, vadīja stundas par Eiropas Savienību sākumskolas skolēniem, apmeklēja Eiropas Parlamentu Strasbūrā, kur piedalījās spēlē „Euroscola”, kā arī piedalījās vairākos ar Eiropu saistītos konkursos – eseju konkursā „Eiropas Savienības nākotne: nākošie 15”, radošo video darbu konkursā „Eiropa man ir …” utt.

Izlaidumā aktīvākie skolas jaunieši – Ance Ikauniece, Linda Smilškalne, Annija Augšpule, Laura Krupskaja, Tince Mūrniece un Verners Cilevičs – saņēma sertifikātu par entuziasmu, piedaloties Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmā, veicinot informētības un pilsoniski aktīvas sabiedrības izaugsmi.

Eiropas Parlamenta vēlēšanu gads ir bijis pasākumiem un notikumiem bagāts. Madlienas vidusskolas jaunieši ir lepni par paveikto darbu, iegūtajiem iespaidiem un draugiem, kā arī par paplašināto redzesloku Eiropas jautājumos.

Paldies Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas aktīvajai komandai par radošajām idejām, aktivitātēm, sadarbību, atsaucību, iedrošināšanu visa gada garumā!

Septembrī viss turpināsies – pievienojies arī TU Vēstnieku skolas programmai!

Ligita Ridūze – EP Vēstnieku skolas vadītāja Madlienas vidusskolā