EP Vēstnieku skolu seminārs Rīgā

25. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika atklāts Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas septītais mācību gads. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 300 skolēnu no visas Latvijas, un starp tiem bija arī Madlienas vidusskolas skolēni – Justīne Mūrniece, Ieva Rābe, Sofija Rudņika, Sindija Zariņa un Harijs Jānis Pluģis.  

Šī pasākuma mērķis bija izzināt parlamentāro demokrātiju un apgūt parlamentārās demokrātijas visredzamāko sabiedrības līdzdalības izpausmes formu – vēlēšanas. Pasākuma pirmajā daļā jauniešiem bija tikšanās ar EP deputātiem no lielākajām politiskajām grupām – Daci Melnbārdi, Nilu Ušakovu un Ivaru Ījabu, kuri stāstīja par savu darbu Eiropas Parlamentā, problēmām un izaicinājumiem. EP Vēstnieku skolu programmas eksperte prof. Žaneta Ozoliņa un programmas vadītāja Jolanta Bogustova iepazīstināja ar šī mācību gada uzdevumiem.

Otrā daļa bija interaktīva un dinamiska vēstnieku tikšanās ar izciliem ekspertiem, kas palīdzēja izprast vēlēšanu procesa izaicinājumus. Darbojāmies sešās iedvesmas stacijās un pārrunājām, kāpēc un kā iet vēlēt, kādiem jābūt deputātiem, vai vēlēšanas var nozagt, kāda ir sociālo tīklu nozīme vēlēšanās u.c. Visvairāk man patika sarunu stacijas, kur mēs klausījāmies jomas ekspertus un arī droši varējām izteikt savu viedokli vai uzdot jautājumu. Vairāk uzzināju par to, kā izveidot partiju vai kādiem jābūt deputātiem, cik liela tomēr ir nozīme sociālajiem tīkliem politikā. Visvairāk man patika saruna ar politoloģi Ivetu Reinholdi. Mēs runājām, cik ļoti svarīgi ir zināt, par ko tu balso. Doties vēlēt ir katra pilsoņa pienākums. Tas ir svarīgi valsts nākotnei un demokrātijas saglabāšanai!

Ieva Rābe – EP Vēstnieku skolas dalībniece