Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Ražots Latvijā”

19. februārī Madlienas vidusskolā projekta nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums „Ražots Latvijā” ar meistarklasi „Stikla brīnumi.”

Pie Madlienas vidusskolas skolēniem bija ieradušies stikla pūtēji no Ventspils. Stikla pūtējs – meistars Andrejs Virbulis publiku atraktīvi iepazīstināja ar stikla pūtēja profesijas amata noslēpumiem. Jautājumiem un atbildēm mijoties, tika uzzināta interesanta informācija par stikla apstrādi un stikla pūtēja profesiju, pareizo atbilžu autoriem tika balviņas. Dažiem drosmīgajiem tika dota iespēja izmēģināt savus spēkus stikla burbuļu pūšanā. Drosminieki bija vairāki, kas izmēģināja šo seno profesiju.

Uzzinājām, ka Latvijā nemaz nav tādas stikla pūtēju skolas. Lai iegūtu atbilstošas zināšanas un prasmes, Andrejs Virbulis devies 3 gadus garās mācībās uz Krieviju, bet atzīst, ka stikla pūšana ir profesija, kura jāmācās visu mūžu. Galvenā īpašība šajā profesijā ir pacietība, un Latvijā ir tikai 3 vietas, kur nodarbojas ar stikla izstrādājumu radīšanu – Ventspilī, Jūrmalā un Līvanos. Meistars ļoti lepojas ar savu mācekli Artūru Rožinski, kas 3 gada laikā jau ir kļuvis par īstu stikla pūtēju. Par Artūra meistarību mēs varējām pārliecināties klātienē, jo 10 minūšu laikā visu acu priekšā tapa mākslas darbs – mīļš sunītis, kas tika uzdāvināts skolas karjeras konsultantei Ilzei.

Pasākuma noslēgumā bija iespēja apskatīties nelielu suvenīru izstādi un arī iegādāties stikla brīnumiņus.

Pedagogs karjeras konsultants Ilze Smilškalne