Karjeras izglītības mācību ekskursija Jelgavā
10.06.2018.

Kad mācību gads noslēdzies un skolēni saņēmuši liecības ar mācību gada rezultātiem, sekmēs veiksmīgākie skolēni Eiropas Savienības projekta „Karjeras atbalsts izglītojamajiem vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs” (NR.8.3.5.0/16/I/001) ietvaros un, projekta finansiāli atbalstīti, 6. jūnijā devās apskatīt vienu no mūsdienīgākajām un inovatīvākajām zemnieku saimniecībām Jelgavas novada Vilces pagastā „Terēni”. Mājas pagalmā skolēnus laipni sagaidīja saimniece Lolita Duge, kura jauniešiem bija sagatavojusi interesantu apskates programmu ar iesaistīšanos radošajās darbnīcās. Līdzās tradicionālajai graudkopībai kā saimniecības pamatnozarei saimniecei ir iespēja nodarboties ar piparmētru audzēšanu un pārstrādi tējā, konditorijas izstrādājumos, sīrupā un vēl citos produktos. Izrādot „Piparmētru namiņu”, saimniece dalījās pieredzē ar jauniešiem par biznesa idejām, par drosmi iesaistīties projektu gatavošanas un to realizācijas darbā, veiksmēm un prieku par paveikto. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar daudzām piparmētru šķirnēm, apskatīties, kā tās aug un izskatās dabā, un ciemošanās noslēgumā baudīt gardo piparmētru tēju.

Dienas otrajā pusē skolēni devās uz Jelgavu, kur apmeklēja uzņēmumu „Karameļu darbnīca”. Radošs un aizraujošs biznesa projekts lieliem un maziem – karameļu gatavošana, interesantas idejas gatavā produkta pasniegšanai, iespēja pašiem izgatavot savu karameli un baudīt tās dažādos veidus, arī ar ķiploku garšu.

Iespējams, ka šajā iespaidiem bagātajā dienā jauniešiem dzima doma par to, ka arī viņi nākotnē var radīt ko jaunu un inovatīvu, kas kļūs par Latvijas atpazīstamības zīmolu. Paldies skolas karjeras projekta koordinatorei skolotājai Ilzei Smilškalnei par veiksmīgu ekskursijas organizāciju!

Madlienas vidusskolas direktors Edgars Viņķis