Lāpu gājiens un piemiņas brīdis
16.11.2018.

Novembris ir mēnesis, kurā katrs latvietis sajūt sevī patriotismu un cieņu pret cilvēkiem, kuri cīnījās par neatkarīgu Latviju. Arī šogad, pieminot Lāčplēša dienu, drēgnajā un miglas tītajā 12. novembra rītā Madlienas vidusskolas skolēni un pedagogi devās lāpu gājienā uz pieminekli, kas atrodas Madlienas kapu kalniņā. Gājiena priekšgalā devās jaunsardzes dalībnieki, kuri nesa Latvijas sarkanbaltsarkano karogu. Gājienam pievienojās arī Madlienas kultūras nama darbinieces un bērnu dārza pārstāvji. Šogad pie pieminekļa ar lielu atbildības sajūtu runāja staltie 12. klases puiši, kuros visi uzmanīgi ieklausījās. Piemiņas brīdī runāja arī Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš, un vidusskolēni dziedāja dziesmu „Mirdzot šķēpiem”, uzburot ainu par brīvības cīnītāju varonību un mīlestību. Pasākuma izskaņā tika nodziedāta Latvijas valsts himna, pēc kuras visi tika aicināti aizdegt svecītes un nolikt ziedus kritušo karavīru piemiņai.

Māra Kļaviņa, 12.kl.