12.12.-16.12.
Izstāde „Ziemassvētku dekors”, „Labo darbu nedēļa”.

izliekam līdz plkst.16.00. pirmā semestra vērtējumus.

plkst.14.30.Pedagoģiskās padomes sēde par semestra skolēnu mācību sasniegumiem.

plkst.14.00 Sekmēs veiksmīgāko skolēnu un viņu vecāku pieņemšana pie skolas direktora skolas Aktu zālē.
- 17.00. Ziemassvētku eglīte skolas skolēniem.
- 19.00. Diskotēka.

22.12.2016.-04.01.2017.
skolēnu Ziemas brīvdienas.

par skolu

Šajā vasarā no 9. līdz 24.jūlijam 23 skolēniem un 3 skolotājām bija iespēja pabūt starptautiskā nometnē Vācijā. Skaistajā Saksijas apgabalā varējām izbaudīt atpūtu sakoptā dabas vidē, kā arī gūt nelielu priekšstatu par vācu cilvēku sadzīvi un tradīcijām. Jau iebraucot Saidā, mūs laipni sagaidīja viesnīciņas saimnieki Ulrike un Tomass.

Sākumā iepazināmies ar telpām un apstākļiem nometnē, jo pirmā nedēļa jāpavada skaistā meža ielokā, kalna pakājē.
Katras dienas programma bija pārdomāta, lai mēs varētu iepazīt kultūrvēsturisko mantojumu – baznīcas, rotaļlietu muzeju, Tēvzemes muzeju, neizpalika arī tuvējo pilsētu un ciematiņu apskate – Sayda, Seifene, Neuhauzena, Drēzdene, tie tagad ir mūsu bērniem pazīstami nosaukumi. Protams, lielākoties objektus iepazīt devāmies kājām. Brīvajā laikā katrs nodevās sev tīkamām izklaidēm un sporta aktivitātēm, varēja izpausties arī mākslas nodarbībās. Tika iegūti jauni čehu un vācu draugi, vajadzēja labāk iepazīties un sadraudzēties arī savā starpā, jo grupā bija bērni ne tikai no Madlienas. Nometnē mūs apciemoja šī starptautiskā projekta koordinators Ralfs Lemnitzers.
Tā nemanot aizritēja pirmā nedēļa, un bija jādodas uz nākošo nometnes vietu – Hormersdorfu. Bijām patīkami pārsteigti, kad piebraucot pie nometnes ēkas, mastā ieraudzījām plīvojam Latvijas karogu. Mūs laipni sagaidīja nometnes pārzinis Andrea un koordinatore Kristīna. Šeit arī pirmajā dienā iekārtojāmies un apskatījām tuvējo apkārtni. Vakarā pie ugunskura iepazināmies ar vācu grupas bērniem, kuri gan mums šķita visai atturīgi.
Katru vakaru kopā ar orga- nizatoriem pārrunājām dienas notikumus un iepazināmies ar nākamās dienas plāniem.
Šajā nedēļā vairāk bija iespējas uzzināt par dārgumu meklētāju darba ikdienu, jo nometnes moto Hormersdorfā bija – Kaķu zelta meklējumos. Bērni varēja daudz praktiski darboties – meklējot dārgakmeņus, tos skalojot un slīpējot. Cēlām arī būdas mežā, lai būtu kur patverties nelabvēlīgos laika apstākļos (starp citu, tai laikā gaisa temperatūra bija tikai ap + 13 C).

Hormersdorfā, salīdzinājumā ar Saidu, bija vairāk izklaides pasākumu – ūdens atrakciju parka apmeklējums, peldes tuvējā ezerā, atrakcijas Ketlermeža (līdzīgi kā Siguldas “Meža kaķis”), karatē un vācu valodas nodarbības, braukšana ar segveju jeb gravitomobili. Brīvajos brīžos
dziedājām, zīmējām, spēlējām biljardu un sporta spēles, vai arī vienkārši pastaigājāmies.
Nometnes laikā vēlreiz pārliecinājāmies, ka mūsu bērni un jaunieši ir sportiski, aktīvi, komunikabli, izpalīdzīgi, izdomas bagāti un vienkārši sirsnīgi un draudzīgi.
Atvadoties apdāvinājām čehu un vācu bērnus, kā arī nometņu organizatorus ar pašu bērnu veidotajiem suvenīriem – apgleznotām somiņām, kurās iegūla vecāku sarūpētie suvenīri un saldumi.
Bērni rakstīja arī nometnes dienasgrāmatu un savus iespaidus par nometnē pavadīto laiku:
Dagnija – varēja izbaudīt skaistu dabu, redzēt ko jaunu, jo zinu, ka ar ģimeni visi šeit netiksim. Ketlermežā bija vislabāk, jo tur es varēju pārvarēt savas bailes.
Dainis – vāciešu un čehu bērni bija draudzīgi un ar viņiem bija jautri. Ļoti žēl, ka šī ir pēdējā nometnes nedēļa es ceru, ka nākamgad varēšu braukt atkal.
Aivis – man vislabāk patika spēlēt golfu, mēs mācījāmies karatē.
Emīlija – man šajā nometnē patika jaukā uzņemšana.
Raitis – varēja labi parunāties ar vācu un čehu meitenēm, jo viņas labi runāja angliski.
Agnis – mēs bijām uz lielu un interesantu Akvaparku.
Miks – visvairāk man patika ceļojums uz Drēzdeni, Hormersdorfā varēja interesanti pavadīt brīvo laiku.
Pēteris – man patika, ka čehi mācīja savu valodu, patika jautri pavadītie vakari.
Kārlis – man patika pārvaldnieks Tomass, Hormersdorfā patika braukāšana ar segveju.
Roberts – patika satikt citu tautu cilvēkus, kā arī smieklīgi vakari istabiņā.
Rūdolfs – patika vakari, Hormersdorfā patika ezers, interesanti bija meklēt dārgakmeņus, slīpēt tos.
Evija – patika pastaigas mežā, visinteresantākais likās dārgumu meklēšana. Man tagad ir kolekcija.
Eva – nedēļas laikā nobaudījām ļoti daudz vāciešu nacionālo ēdienu, diemžēl pēdējās dienas bija vēsas un lietainas, bet tas netraucēja doties uz mežu un celt mājas.
Sintija – bija ļoti labs Medicīnas muzejs Drēzdenē, pati labākā no dienām bija dārgakmeņu skalošana.
Beāte – īpaši patika pārgājiena laikā vērot brīnišķos dabas skatus, šo pavadīto nedēļu es nenožēlošu, Hormersdorfa ir jauka, interesanta vieta ar dažādām iespējām.
Undīne – man neapnika, vienmēr bija interesanti, nometnes vadītāji bija padomājuši par katra bērna labsajūtu, man patika, ka bija brīvais laiks.
Vladimirs – patika nodarbības un sporta laukums, arī tas, ka tiku pie jauniem draugiem.

Šīs ir tikai dažas no atziņām, iespaidu pēc nometnes patiešām daudz – tādēļ nav brīnums, ka mājup braucot vairākkārt izskanēja “nākamgad arī braukšu!”
Paldies Jums, vecāki, ka devāt saviem bērniem šo iespēju divas nedēļas pabūt citā vidē ārpus Latvijas, iemācīties sadzīvot ar citiem un pašiem sevi iepazīt jaunos apstākļos.
Mums, skolotājām, bija prieks redzēt, cik bērni brīnišķīgi iejutās un darbojās. Arī es šīs divas nedēļas kopā ar viņiem atpūtos un izbaudīju visas nometnē piedāvātās iespējas.

Skolotāja Vita Volkopa

aktuāli