Patriotiskās audzināšanas pārgājienā Zilajos kalnos

8. septembrī 7. klase kopā ar audzinātāju piedalījās patriotiskās audzināšanas pārgājienā Ogres Zilajos kalnos. Šis ikgadējais pasākums tika veltīts Mazās Juglas kaujas jau 106. gadadienai. Pasākumu organizēja Ogres novada pašvaldība un biedrība “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skola”.

Lai nokļūtu pasākuma norises vietā, bija jāpieveic 3 kilometri no Ikšķiles kopīgā gājienā ar citu skolu pārstāvjiem. Laiks mūs lutināja. Tas, kā jau šajā rudenī, bija ļoti silts un saulains.

Pie Dubkalnu ūdenskrātuves mūs svinīgi sagaidīja Birzgales pūtēju orķestris un uzrunas teica militārās jomas pārstāvji. Tad sākās interesantākā pasākuma daļa – varēja piedalīties dažādās aktivitātēs un skatīt militārās tehnikas un aprīkojuma paraugdemonstrējumus.

Viena no interesantākajām lietām bija izmēģināt pastrādāt par sapieriem – meklēt zemē paslēpušos sprādzienbīstamus priekšmetus. Interesanti bija arī izmēģināt policijas darbarīkus – steku, ruporu, rokudzelžus.

Pusdienās visiem piedāvāja karavīru biezputru un tēju. To gan ēda tikai daži septītklasnieki. Kopumā diena bija izdevusies, noguruši, bet apmierināti devāmies mājās.

7. klases audzinātāja Vija Jēkabsone