Projekts “EP Vēstnieku skolas līdzdalība skolas vides uzlabošanā”

Madlienas vidusskolas EP Vēstnieku skolas komanda ir realizējusi savu iesniegto un Ogres novada domes apstiprināto projektu “EP Vēstnieku skolas līdzdalība skolas vides uzlabošanā” (VVAM – 2023 – 98) projektu konkursā “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”.

Projekta mērķis:

1. Uzlabot izglītības vides kvalitāti skolā, akcentējot skolēnu radošo darbību demokrātisko procesu un Eiropas vērtību izpratnē. Izglītot skolas skolēnus par Eiropā notiekošo, aktuālo, kā arī informēt par Vēstnieku skolas darbu, par Eiropas projektu Erasmus+ un Nordplus norisi skolā.

2. Dot iespēju EP vēstnieku skolas aktīvistiem realizēt pašu izloloto ideju par darba vides iekārtošanu, lai pilnvērtīgi un radoši īstenotu Vēstnieku skolu programmu Madlienas vidusskolā, piesaistot arī jaunus dalībniekus šai programmai.

Aprīļa beigās, uzzinot, ka projekts ir apstiprināts, sākām darbu pie projekta realizācijas plānošanas:

  • Vienojāmies par darāmajiem darbiem un laiku, kad tos veiksim.
  • Veidojām skices informatīvajām planšetēm, kā arī apspriedām idejas lielās kartes – banera izveidei.
  • Izveidotajā ES kartē – banerī atspoguļojām informāciju par skolēnu un skolotāju aktivitātēm ERASMUS+ akreditētajā projektā (to turpināsim darīt regulāri).
  • Izstrādājām konceptu telpas vizuālajam noformējumam, sagatavojām telpu remontam, meklējām krāsas, darbarīkus utt., uzklausījām speciālistu viedokļus. Telpas remontu veicām pašu spēkiem. Palīgā mums nāca vecāki gan ar padomu, gan zināšanām un praktisku atbalstu. Sagatavojām telpas sienas gruntēšanai un krāsošanai, aplīmējām griestus, grīdlīstes un palodzi ar līmlenti, zemi noklājām ar avīzēm, lai pēc krāsošanas viss būtu tīrs. Krāsojām sienas, veidojām arī rakstu uz vienas no sienām.
  • Katalogos meklējām atbilstošas mēbeles, pasūtījām, paši arī saskrūvējām un salikām. Arī pie mēbeļu salikšanas savu atbalstu sniedza vecāki, lai skrūves ieskrūvētu mazliet ciešāk un precīzāk.
  • Atlasījām informāciju, ko gribam likt uz planšetēm, meklējām risinājumus, kā labāk to izdarīt. Mērījām, līmējām, veidojām informatīvi izglītojošās planšetes. 
  • Iegādājāmies pufus.
  • Nopirkām spēles par ES, piemēram “Iepazīsti Eiropu”, “Ticket to Ride: Europe” u.c.

Grūtākais bija atrast laiku, kad kopīgi remontēt telpu, jo visi projektā iesaistītie vēstnieki ir vidusskolas vecuma jaunieši, kuri vasarā strādāja. Taču, neskatoties uz to, vienojāmies, ka strādāsim pa vakariem. Visus remontdarbus sākām vakaros ap 20.00, un tā divu nedēļu garumā izremontējām telpu, saskrūvējām mēbeles. Visus pārējos darbus jau veicām pēc stundām, kad atsākās mācību process.

Sasniegtais rezultāts ir fantastisks! Prieks par paveikto! Esam iepriecinājuši arī skolas biedrus, kuri ļoti novērtē pufu esamību gaitenī. Ar šī projekta realizāciju esam uzlabojuši skolas vidi. Tagad ikviens var iepazīties gan ar mūsu EP Vēstnieku skolas darbību, gan arī ar Erasmus+ akreditētā projekta aktivitātēm un iespējām. Mēs ļoti priecājamies par EP Vēstnieku telpu, kura tagad kalpo kā ērta un mūsdienīga satikšanās vieta.

Noorganizējām telpas atklāšanas pasākumu (4.10.2023.), uz kuru bija ieradušies gan skolēni, gan skolas pedagogi un darbinieki. Visi bija patīkami pārsteigti par paveikto un uzteica mūsu darbu.

Ideja par plašākas sabiedrības iepazīstināšanu ar EP darbu ar jaunatni ir oriģināla un laikmetīga. Ir izveidota pilnīgi jauna informatīva vide par ES Vēstnieku skolas idejām un darbību, kā arī estētisks un izglītojošs 3. stāva gaiteņa noformējums.

Radīta ērta darba un atpūtas vieta skolēniem, kur var ģenerēt jaunas pilsoniskās līdzdalības idejas, diskutēt par parlamentārās demokrātijas nozīmi un apzināties savu pilsoņa spēku.

Nākotnes Latvijai ir svarīga darbīga, atbildīga un zinoša jaunatne.

PALDIES Ogres novada domei par uzticību jauniešiem un viņu idejām!

PALDIES visiem EP Vēstniekiem, īpaši Ievai Rābei un Justīnei Mūrniecei, par ieguldīto darbu, azartu un neatlaidību projekta realizēšanā un atklāšanas pasākuma organizēšanā.

PALDIES Ievas vecākiem Lindai un Ernestam Rābēm, mākslas skolotājai Sanitai Kovaļkovai, Valdim Kušniram, Dišereitu ģimenei, Zigrīdai Andriksonei un Gunāram Brencēnam.

Ligita Ridūze – projekta koordinatore