Rudens pārgājiens

Ņemot vērā pandēmijas ierobežojumus, septītie nolēma klases aktivitātes pielāgot āra apstākļiem. Kopā būšana mums ir svarīga, patīk arī darboties dabā, tāpēc vienojāmies par klases pārgājienu organizēšanu. Sadalījāmies četrās grupās ar domu, ka sagatavosim četrus pārgājienus – rudenī, ziemā, pavasarī un mācību gada noslēgumā.

Es – Nikola, Elīza, Evelīna, Bruno un Artūrs organizējām un vadījām klases rudens pārgājienu. To plānojām divas nedēļas. Katru dienu pēc stundām gājām uz klasi, lai apspriestu idejas, maršrutu, aktivitātes pārgājienam. Kad pašiem viss it kā bija skaidrs, ar savu plānu iepazīstinājām audzinātāju sk. Ligitu, vienojāmies par pārgājiena norises laiku, veicām dažus uzlabojumus un pārgājiens varēja notikt. Pirmā ceturkšņa pēdējā mācību dienā – 16. oktobrī pēc ceturtās stundas devāmies rudens pārgājienā.

No skolas ar labu noskaņojumu un mugursomu plecos gājām uz Ķeipeni, kur apmeklējām Ķeipenes piparkūku darbnīcu. Pa ceļam pāris vietās apstājāmies, lai atvilktu elpu. Nebijām jau tik daudz kilometrus kājām gājuši. Ceļā pavadītais laiks bija 1h 10 min, bet tas tik ātri paskrēja.

„Ķeipenes piparkūkās” mūs ļoti jauki uzņēma – tik patīkami silts, piparkūku smarža un arī garša, jo katram iedeva trauciņu ar piparkūkām. Skatījāmies filmiņu par piparkūku tapšanas procesu, klausījāmies stāstījumu un atbildējām uz jautājumiem, kā rezultātā vinnējām arī balviņas. Pie balvas – skaistās piparkūkas – tika katrs no mums! Ekskursijas noslēgumā ar piedāvātajām glazūrām apzīmējām katrs savu piparkūku, kuru nesām mājās!

Tad sākās pārgājiena aktīvā daļa. Klasesbiedriem bijām sagatavojuši orientēšanos pa Ķeipenes skaistajiem pakalniem. Visi tika sadalīti 4 komandās, saņēma krāsainu lentīti kā atšķirības zīmi un orientēšanās varēja sākties. Trasē bija izvietoti 8 kontrolpunkti ar dažādiem izaicinājumiem, kurus Bruno bija izvietojis jau iepriekšējā vakarā. Tas bija interesanti un jautri! Orientēšanās visiem patika!

Orientēšanās noslēdzās netālu no Bruno mājas. Tad gādājām malku, kurinājām lielo ugunskuru, cepām desiņas un vārījām tēju. Pie ugunskura spēlējām erudīcijas spēli ar „sprāgstošo” kasti, kas līdzīga kā šovā „Es mīlu tevi Latvija,” dejojām, dziedājām, priecājāmies, vienkārši atpūtāmies.

Došanās mājās bija ļoti emocionāla, jo nezinājām, kad atkal mēs visi satiksimies. Pēc pārgājiena mūsu komanda saņēma daudz vēstulīšu no klasesbiedriem, ka ļoti paticis šis pārgājiens un cerību, ka varēsim ko līdzīgu atkārtot. Tikai tad mēs sapratām, ka viss, ko plānojām un darījām bija tā vērts! Šobrīd mūsu komanda gatavo filmiņu par pārgājiena norisi, ko parādīsim klasesbiedriem, kad visi atkal skolā būsim kopā.

7. klases skolniece Nikola Markovska

Liels paldies pārgājiena organizatoriem – Nikolai, Elīzai, Evelīnai un Bruno par saturīgo, atraktīvo, sportisko un emocionālo dienu. Bruno – Tu biji fantastisks namatēvs. Tev īpašs paldies! Paldies Bruno vecākiem par brīnišķīgo uzņemšanu! Paldies Ķeipenes piparkūku darbnīcai! Paldies visiem maniem mīļajiem draiskuļiem, kuri piedalījās rudens pārgājienā un arī viņu vecākiem, kuri uzticējās saviem bērniem un vēlajā vakara stundā sagaidīja savus nogurušos, bet laimīgos bērnus norunātajā vietā, lai vestu mājās. Lai mums vēl daudz skaistu mirkļu!

7. klases audzinātāja: Ligita Ridūze