Skolēni apmeklē Latvijas Nacionālo teātri

Akcijas “Skolas soma” piešķirtā finansējuma ietvaros novembra mēnesī Madlienas vidusskolas vairāku klašu skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādes.

7. novembra pievakarē vidusskolēni devās uz izrādi “Pūt, vējiņi!”. Pārrunājot redzēto, skolēni piekrīt, ka “Pūt, vējiņu!” fenomens slēpjas poētismā un ilgās. Ar izrādi tiek uzdots jautājums skatītājam – Kas šodien ir šāda veida ilgas? Un vai tādas pastāv? Vai tās ir mūsdienu cilvēku attiecībās, vai tas ir vīrieša muskuļu spēks, kas nereti jādzesē alkoholā, vai sievietes absolūtais godīgums, kas iedzen izmisumā? Kāpēc šī joprojām ir tik iemīļota luga? Temats pārdomām. Skanot Imanta Kalniņa leģendārajai kinomūzikai, aktieri un dejotāji izdzīvo varoņu likteņus. Izrādē tiek izmantoti autentiski etnogrāfiskie Kurzemes novada tautas tērpi, skan Imanta Kalniņa mūzika Liepājas simfoniskā orķestra izpildījumā.

Savukārt 8. novembrī uz izrādi pusaudžiem “Savādais atgadījums ar suni naktī” devās 6. un 7. klases skolēni. Viņiem nācās pārdomāt dažādas atziņas – par to, kāda ir pasaule, uz kuru var būt arī atšķirīgs skatījums, arī par to, kā būt līdzās un sadzīvot ar neparastu bērnu. Izrāde bija izteikti savdabīga ar režijas manieri. Skolēni atzīst, ka nedaudz garlaikojušies, bet savukārt ļoti patika, ka uz skatuves parādījās dzīvs sunītis, kā arī izrādes scenogrāfijā izmantotās mūsdienu tehnoloģijas un projekcijas.