Šokolāde un teātris

9. klase kopā ar 10. klasi 9. martā devās uz Valmieras pusi, lai apmeklētu “R Chocolate” Trikātā un noskatītos teātra izrādi “Mēs, roks, sekss un PSRS” laikmetīgās mākslas centrā “Kurtuve” Valmierā.

Trikātas šokolādes ražotnē mūs sagaidīja jauka gide, kura aicināja nodegustēt dažādas šokolādes – tumšo, piena un balto. Iepazīstināja ar to, kā radās šokolāde, ar dažiem šokolādes ražošanas noslēpumiem, ar to, kā atšķirt īstu šokolādi no neīstas. Uzzinājām, kā šokolādi atdzesēja agrāk un ko nozīmē šokolādes temperēšanas process. Tad notika šokolādes meistardarbnīca, kur katrs varēja izvēlēties šokolādes veidu. To ielēja trauciņā, un katrs šo šokolādes tāfelīti varēja izdekorēt pēc savas izvēles. Gide uzsvēra, ka tas, ko tu uzzīmē vai uzraksti uz savas šokolādes, pēc laika piepildīsies. Atliek cerēt, ka tas īstenosies! Bija patiešām aizraujoši un ļoti interesanti, laiks skrēja nemanot.

Pēc meistarklases un šokolādes degustācijas Trikātas šokolādes ražotnē devāmies uz Valmieras laikmetīgās mākslas centru, lai noskatītos teātra izrādi, ko atbalstīja projekts “Skolas soma”. Izrāde “Mēs, roks, sekss un PSRS” bija par jauniešiem – Andreju, Vizmu un Uģi, kuri 1985. gadā piedzīvoja leģendāro grupas “Pērkons” koncertu Ogres estrādē un tam sekojošo vilciena izdemolēšanu. Viņi klausās leģendārās latviešu dziesmas, cenšas atrast savu vietu dzīvē, izrādē atklātas gan jauniešu savstarpējās, gan ģimenes attiecības padomju režīmu. Man šis teātris ļoti patika. Tas palīdzēja izprast jauniešu dzīvi PSRS laikā, kas ir atšķirīga no mūsdienām. Svarīgi, ka ik pa brīdim tika paskaidrota kāda lieta, kas notika padomju laikā, piemēram, par nodevējiem, par disidentiem, par apģērbu utt. Aktieri uz skatuves bija fantastiski! Negaidīju, ka man izrāde tik ļoti patiks! Paldies skolotājai Ligitai Ridūzei!

Letīcija Elizabete Ekkerte un Elīza Tirzmaliete, 9. klases skolnieces