Vīru kopa „Vilkači” Madlienas vidusskolā

Ceturtdien, 31. oktobrī, plkst. 8.30 Madlienas vidusskolā 1.-12. klases skolēni, kā arī pedagogi varēja klausīties latviešu tautas mūziku, dziesmas un stāstus par karavīriem un visu, kas ar to saistīts. Koncertu sniedza vīru folkloras kopa „Vilkači” iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros. Vīri bija ģērbušies seno laiku apģērbā un demonstrēja dažādus darbarīkus un tā laika aktuālus mūzikas instrumentus (stabules, dūdas, celma bungas u.c.). Pasākuma laikā klausījāmies interesantu stāstījumu par darbarīku pielietojumu karavīru vajadzībām senatnē un to iespējamo pielietošanu arī mūsdienās.

Pēc pasākuma varējām uzdod mums interesējušos jautājumus, kā arī paturēt un aplūkot mūzikas instrumentus un kādus citus priekšmetus, ko bija sagatavojuši dziedošie vīri apskatei un prezentācijai. Koncerta noslēgumā izskanēja ļoti vērtīgi novēlējumi mums ikvienam, cik ļoti svarīgi mīlēt un cienīt savu tēvzemi, aizsargāt to. Pēc pasākuma dziļi aizdomājoties par iepriekšējiem laikiem, varējām noprast, lai risinātu kādu problēmu, sāksim tieši ar savas attieksmes mainīšanu un tikai pēc tam ar kāda cita pamācīšanu. Būsim drosmīgi un, ja vajadzēs, aizstāvēsim savu Latviju un cilvēkus, izpalīdzēsim otram! Vairosim Latvijā labo un būsim vienmēr pozitīvi!

Elīza Liepiņa, 9. klase