Skolotāju sporta spēles

Dažas dienas pirms jaunā mācību gada sākuma Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novada izglītības iestāžu darbinieki pulcējās Madlienā, lai piedalītos jau 17. Skolotāju sporta spēlēs. 20 komandu konkurencē par uzvarētājiem kļuva mājinieki – Madlienas pirmskolas izglītības iestādes “Taurenītis” komanda.

Pērnajā rudenī Skolotāju sporta svētki notika Meņģelē. Tur uzvarētāju laurus plūca Madlienas vidusskolas pedagogi, kuriem tāpēc šogad bija jāuzņemas spēļu rīkotāju pienākumi. Jāsaka, ka, pirmkārt, šoreiz bija trāpīts ar pasākuma datuma izvēli, jo laika apstākļi bija īsti vasarīgi un ļoti piemēroti sportiskajām aktivitātēm svaigā gaisā. Sporta spēļu dalībnieki, atklāšanas ceremonijā noklausījušies Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieces izglītības, kultūras, veselības un sociālo lietu jautājumos Vitas Pūķes apsveikumus, kārtīgi iesildījās, izpildot aerobikas vingrinājumus, bet pēc tam devās pildīt rīkotāju sagatavotos uzdevumus.

Sacensību pirmajā daļā pedagogu komandām bija jāatrod Madlienas pagasta centrā izvietotos kontrolpunktus, kur viņus sagaidīja desmit dažādi pārbaudījumi, piemēram, jautri uzdevumi ar nosaukumu “Gramiņš”, “Vardulēns” vai “Lielais loms”. Tagad, kad zināmi visi rezultāti, vairs nav noslēpums, ka pārbaudījumā “Lidojošais objekts” uzvarēja Mazozolu pamatskola, “Trīscīņā” – Lielvārdes vidusskola, “Mākslā” – PII “Taurenītis”, “Vai zini, kam tas pieder?” – Taurupes vidusskola, “Lielajā lomā” – Ķeguma komercnovirziena vidusskola, “Vardulēnā” – Suntažu vidus­ skola, “Autopurvā” – Lēdmanes pamatskola, “Gramiņā” – Ogres pamatskola, “Lielgabalā” – Birzgales pamatskola un “Precīzajā rokā” – PII “Gaismiņa”.

Sporta spēļu dalībnieki gan par savām sekmēm sacensību pirmajā posmā pat nenojauta, bet paēda pusdienas un ķērās pie atlikušajiem četriem uzdevumiem. Disciplīnā “Sarkanais gailis” uzvarēja Ķeguma komercnovirziena vidus­ skolas komanda, ķegumiešiem 1. vieta arī “Ķisenu kaujās”. “Slapjajās draiskulībās” un fotoorientēšanās sacensībās labākie ierādījās “Taurenīša” darbinieki.

Saskaitot visu komandu visus iegūtos punktus, atklājās, ka par sporta spēļu uzvarētāju kļuvis tieši Madlienas “Taurenītis” (100 punktu), vicečempionu godā Birzgales pamatskolas pedagogi (110), bet kauss par 3. vietu tika Suntažu vidus­ skolas komandai (115,50). Balvas, kā jau mūsu skolotāju sporta spēlēs ierasts, saņēma ne vien uzvarētāji, bet arī vēl dažu konkrētu vietu ieguvēji. Šoreiz palaimējās Ķeguma komercnovirziena vidusskolai (4. vieta), kā pirmajiem aiz pjedestāla, Taurupes vidusskolai (8. vieta), jo bija gada astotais mēnesis), Lēdmanes pamatskolai (11. vieta), jo ir 2011. gads, PII “Riekstiņš” (17. vieta), jo tās bija 17. sporta spēles, un Meņģeles pamatskolai – lai nebūtu skumji, par vietu, kurā tā palika. Balva tika arī Madlienas vidusskolas darbiniekiem par lieliski sarīkotajiem sporta svētkiem.

Otro gadu pēc kārtas par uzvarētājiem kļuva madlienieši, tomēr nākamās Skolotāju sporta spēles notiks nevis Madlienā, bet gan Ogrē. Starp citu, pēc pirmajiem 10 pārbaudījumiem 1. vietā atradās tieši Ogresgala pamat­ skolas komanda, kurā beigās finišēja tikai 6. vietā un palika bez balvas. Toties ogresgalieši saņēma sporta spēļu karogu un nākamgad gaidīs visu četru novadu skolotājus ciemos pie sevis.

www.ogresnovads.lv

Turpinājums ogresnovada vortālā: Skolotāju sporta svētki Madlienā