Februārī domājam par saviem mīļdzīvniekiem

Kad ziemas aukstajā saulē rotājas apsarmojušie koki, logā spēlējas leduspuķes, ir tik labi, ja pieglaužas pūkains un draiskulīgs kaķēns, ja ķepu iedod suņuks vai būrītī jautri vītero papagailis. Dzīvnieki ir cilvēka labākie draugi. Madlienas vidusskolas 1.–4. klases skolēni var tik daudz pastāstīt par saviem mīluļiem. Vispirms jau tie ir kaķēni, mīlīgi, bet dažreiz arī lieli palaidņi un skrāpētāji, nākamie ir suņi – tik uzticami un draudzīgi, tad zirgi – gudri un saprotoši, papagaiļi – ziņkārīgi un nemierīgi. Citam mīlulis ir trusītis, vēl kādam meža zvērs. Bērni tā priecājas, ja mājās ir dzīvnieks, kas sagaida no skolas, ar kuru var rotaļāties un kurš vienmēr sirdī ienesīs prieku. Ielūkosimies skolēnu pārdomās!

Madlienas vidusskolas skolotāja Zinta Saulīte

Mans mīļākais dzīvnieks ir kaķis Piciks, kurš dzīvo pie manas omes laukos. Vecmāmiņai ir 12 kaķi. Piciks ir viens no jaunākajiem. Viņš man ļoti patīk, jo ir jautrs un smieklīgs. Piciks dažreiz dara blēņas. Viņa mīļākā krāsa ir zila. Kad Piciks ierauga zilu lakatiņu, viņš uzreiz ķer un plēš.

Alise Trence, 1. kl.

Mans mīlulis ir suns Džese. Viņa ir tik jauka! Džese pret mani izturas ļoti mīļi un nekad nedusmojas. Arī es pret viņu izturos labi. Džesei ir skaists dzelteni melns kažoks.

Kleita Lamberte, 1. kl.

Mans mīļākais dzīvnieks ir kaķis. Viņu sauc Minna. Tai ir melns kažoks un patīk spēlēties ar kamolu. Kad atnāku no skolas, Minna parasti guļ, un tad es dodos pie kaķenes parotaļāties.

Matīss Rozenšteins, 1. kl.

Vislabāk man patīk kaķi, jo viņi ir mīlīgi, nikni, ziņkārīgi, pūkaini un dara, ko grib. Man mājās arī ir kaķis, kuru sauc Lora. Viņa ir deviņus mēnešus veca. Kaķenei ir melns astes gals un melnas svītras kā zebrai. No rītiem viņa nāk mani modināt un kož kāju pirkstos. Manai mīlulei ļoti patīk spēlēties ar bumbiņām.
Tā kā Lora ir istabas kaķis, tad viņa labprāt skatās pa logu un vēro, kas notiek pagalmā. Lora ir vismīļākais un rotaļīgākais kaķītis pasaulē.

Krišs Bičevskis, 2. kl.

Mans kaķītis ir strīpains, tāpēc mēs viņu nosaucām par Tīģeri. Kad mamma iet slaukt gotiņu, mincis uzrāpjas viņai uz pleciem un sēž. Mēs kaķītim uztaisījām viltus pelīti. To dara tā – sarullē avīzi un sasien ar auklu. Tīģeris labprāt ar to spēlējas. Ziemā viņš noķēra īstu peli. Mūsu kaķis patīk visiem, un arī mums pašiem tas ir ļoti mīļš.

Edgars Mežajevs, 2. kl.

Viens no maniem mīļākajiem dzīvniekiem ir kaķis. Viņš nav ne mazs, ne pārāk liels, bet tam ir savi noslēpumi. Viņu sauc Ričards. Runcim patīk rotaļāties ar spēļu peli un arī murrāt. Ja Ričardu sakaitina, viņš var iekost. Kaķim ir baltas ķepiņas, bet pašas kājas – tumšas. Mugura ir gaiša un arī vietām patumša. Acis zilas un ausis melnas. Lūk, tāds ir mans kaķis!

Elīza Megija Linde, 2. kl.

Mans Rikis ir maziņš un p ūkains, ar lielām acīm un spicu deguntiņu. Viņam ir asi zobi. Rikis ir sudraboti melns un ar lielām ķepām. Man ļoti patīk vasarā laukos rotaļāties ar kaķēnu. Mums kopā patīk spēlēt bumbu – es viņam pametu, un viņš noķer un atnes atpakaļ. Rikis ir mans mīļākais dzīvnieks.

Kristers Kristjansons, 2. kl.

Man no bērnības patīk zirgi. Viņi ir mīļi un draudzīgi. Es esmu bijusi uz zirgu sacīkstēm. Kad biju maza, kopā ar ģimeni dzīvoju Taurupē. Mums bija govis, cūkas, aitas, kazas, vistas, truši un arī zirgi. Mūsu zirdziņš bija sirmi dābolains, ar baltām krēpēm un baltu asti. Man mājās ir fotogrāfijas un plakāti ar zirgiem. Tie ir manas ģimenes mīļākie dzīvnieki.

Agnese Jēgere, 2. kl.

Manu mīļāko dzīvnieku sauc Dora. Sunītim ir 6 mēneši un garšo augļi, saldumi un suņu barība. Dora ir Bavārijas asinspēdu dzinējsuns, viņa ir medību suns. Mana mīlule ir brūnā krāsā, ar lielām ķepām. Dorai patīk paslēpt mantas. Kopā mums vienmēr ir jautri. Kad rudenī grābām lapas, viņa visas kaudzes jauca laukā. Dora māk arī peldēt. Viņa ir mazs, mīļš sunītis.

Patrīcija Laurinoviča, 3. kl.

Mans mīļākais dzīvnieks ir suns Bobis. Viņam viena puse galvas ir balta, otra – melna. Es viņu baroju, vasarā dodamies peldēties un kopā paskraidām. Man vajag tikai paskandināt ķēdīti, un suņuks jau zina, ka dosimies ārā. Kad Bobis rok bedri, viņam deguns un ķepas paliek netīras.

Elmārs Ziemelis, 3. kl.

Klimpa ir mans mīļākais kaķēns. Viņas kažoks ir baltā un melnā krāsā, actiņas – gaiši brūnas. Klimpai patīk spēlēties ar kurpēm un gulēt uz drēbēm, kaķene labprāt glaužas pie kājām. Viņa ar ķepu prot attaisīt durvis. Klimpa baidās no suņiem.

Alta Siliņa, 3. kl.

Mans mīļākais dzīvnieks ir kaķēns, kuru atradām Lauberē netālu no mašīnu servisa. Sākumā nevarējām saprast, kas pīkst mīļā un smalkā balstiņā. Kaķītim acis tumsā spīdēja spoži zaļas. Paņēmu nelaimīgo dzīvnieciņu, nomazgāju un sasildīju. Kad palaidu vaļā, kaķis nemuka, bet man sekoja. Sāku viņu barot, kaķenīte apvēlās kā bumbiņa. Tagad katru dienu viņa mani sagaida, sēžot pie loga. Kad eju uz savu istabu, viņa man seko. Naktīs kaķenītei patīk ielīst pie manis uz spilvena un murrāt. Es viņu nosaucu par Kesiju.

Tince Mūrniece, 4. kl.

Savu mīļāko kaķēnu nosaucu par Sprigaci, bet parasti saucu par Sprigu. Es viņu atradu un aiznesu uz mājām. Nu jau kaķenīte ir paaugusies. Sestdienās un svētdienās viņa mani modina, pieglaužot savu pūkaino asti pie vaiga, un man tā kut. Dažreiz viņa arī kož pirkstos. Tas ir diezgan sāpīgi. Kaķenīte ir skaista un pūkaina, tāpēc tētis bieži viņu fotografē.

Sandra Kārkliņa, 4. kl.

Suns Rombis ir mans mīļākais dzīvnieks. Viņš ir jauks, bet arī ļoti liels palaidnis, jo, kad bija maziņš, plēsa mums čības un drēbes. Rombim ļoti patīk, kad tētis, dodoties medībās, viņu ņem līdzi. Suņuks ir liels, tam ir melna spalva, vietām balta. Uz pieres ir balts plankumiņš, kas atgādina rombu, tāpēc arī suņa vārds ir Rombis.

Ērika Bogdanova, 4. kl.

Mums bija nepieciešams īsts mājas sargs, tā mūsu ģimenē ienāca Džeris. Sākumā viņš bija bailīgs, bet ātri pierada. Džerim ir brūnas acis. Vasarā kopā dodamies peldēties. Džerim ļoti patīk šļakstīties. Tad es dusmojos, bet viņam – prieki. Kad metam ūdenī bumbu, suns nes to atpakaļ. Ja esmu sasitusies, Džeris sāpošo vietu nolaiza, un man tas palīdz. Kad es smaidu, viņš uzliek ķepu uz pleca. Es domāju, ka katram mājās vajadzētu suni, jo viņi ir patiesi cilvēku draugi.

Elīna Vosveniece, 4. kl.

Mans mīļākais dzīvnieks ir papagailis. Viņš parasti mani novēro. Kad es spēlējos ar brālīti, tas uzmanīgi skatās. Papagaiļa mīļākās mantas ir zvaniņš un šūpoles. Viņš labprāt ēd pieneņu lapiņas, burkānus un speciālo barību papagaiļiem.

Dāvis Grecs, 4. kl.

Man ļoti patīk zirgi, jo tie ir mīlīgi un draudzīgi. Mājās man zirgu nav, bet tie ir draudzenei. Manai omītei reiz bija ķēvīte Vēršace, viņa bija mīlīga, un es vasarā ar viņu jāju. Man patīk apmeklēt zirgu izjādes, labprāt jāju uz zirga, jo tas palīdz turēt taisnu muguru. Zinu, ka zirdziņi palīdz daudziem slimiem cilvēkiem.

Luīze Madara Dzene, 4. kl.