Pavasaris manā Madlienā

Palūk, kā pamazām sarūk lielās sniega kupenas! Pa ceļiem jautri burbuļo ūdens tērcītes. Saule, pastūmusi lielos mākoņus, mīlīgi apglauda zaļganbrūnos pumpurus, pieklauvē mazajam sniegpulkstenītim un iespīd katram tieši sejā, smejot: „Pavasaris klāt, pavasaris klāt!” Vai Madlienā šis gadalaiks atnāk citāds, neparastāks? Laikam jau gan, to skolēni ir labi ievērojuši. Viņiem šķiet, ka tas ir visskaistākais – apvīts ar īpašu svaigumu un smaržām, nemieru cilvēku sirdīs un jaukām, labām domām. Lai pavasarīgas domas, ielūkojoties Madlienas vidusskolas skolēnu dzejoļos (akrostihos) un pārdomu darbos!

Madlienas vidusskolas skolotāja Zinta Saulīte

Sniega kupenas kad kūst,
Naktis īsākas tad kļūst.
Iespīd logā saules stars,
Esmu priecīgs, klāt pavasars!
Gaujā ūdeņi jau palo,
Pavasaris zaļot zaļo,
Upes, ezeri ir vaļā,
Laukā mostas zāle zaļā.
Katra puķe dārza malā,
Sniegpulkstenītes ir vaļā.
Tulpes savu kārtu gaida,
Ezis migu projām raida,
Narcises kā ziedu lāmas
Īsti nesteidzas, stāv rāmas.
Šodien ārā saulains laiks,
Izpriecāties īstais laiks!

Rainers Kriškāns, 5.a kl.

Pavasaris ir skaists un jauks,
Ūdeņi upēs mutuļo, un vēji šalc.
Pavasaros plaukst sniegpulkstenīši,
Ozoliem un citiem kokiem parādās pumpuri,
Lieli prieki nu ir klāt –
Ieradies ir pavasaris!

Ieva Jēgere, 6.a kl.

Pavasaris atnāca,
Ūdeņi skalojās,
Pienenes ziedēja,
Ozoli atplauka,
Laistījās saulītē
Ikviena dzīvība.

Krista Klesmane, 6.a kl.

Pavasaris, pavasaris –
Atnācis tas beidzot.
Visu ziemu sali,
Aukstumā
Sēdēdams.
Atnācis tas ir
Raibs kā
Ikrītiņa
Saulīte.

Sintija Piterniece, 7.a klase

Cīrulītis priecīgs gaisā lidinās,
Īsākas ir tumšās naktis kļuvušas.
Rītos saule agrāk visus modina,
Upes čalo, pavasari aicina.
Lietus skalo vecā gada putekļus,
Izkausē tas ziemas sniega spilvenus.
Saules glauda bērnu sārtos vaidziņus.

Sanita Rešinska, 7.a klase

Pavasaris atplauka
Un visiem cēli lielījās:
Mazi, mazi pumpuriņi –
Pūpoliņi.
Un nebija jau vienīgie.
Re, arī sniegpulkstenīši
Ir skaisti uzziedējuši.

Pavasarim atnākot,
Ūdeņi pludo,
Pūpoli plauka, un
Olas jau sita.
Laiks bija tāds, lai
Iemīlētos.

Elīna Strazdiņa, 9.a kl.

Pavasaris nāk lēniem un mierīgiem soļiem.
Atdzīvojas daba.
Visapkārt līst lietus,
Atnesot drūmu laiku.
Sagaidīt to cenšas ikviens
Ar gaišām domām un mīļumu,
Raisot ikvienam sirds dziļumos
Ilgas pēc vasaras tālās,
Siltumu ienesot ikvienās mājās.

Alise Ketlere, 9.a kl.

Biezās sniega kupenas kļūst pelēkas un plānas. No skolas kalna tek strautam līdzīgi ūdeņi, kas liecina par pavasara iestāšanos Madlienā. Šis gadalaiks nāk ar ziediem, smaržām un prieku. Pavasarī kokiem un krūmiem piebriedušie pumpuri pamazām pārvēršas koši zaļā lapu rotā. Skolas apkārtnē, stadionā parādās zaļa zālīte. Mammas puķu dobē pirmā uzzied sniega roze, tad sniegpulkstenīši, dažādu krāsu krokusi, narcises, hiacintes, tulpes. Meža malas rotā zilas, baltas un dzeltenas vizbulītes. Atgriežas gājputni. Pavasaris ir atmodas laiks dzīvniekiem, augiem un arī cilvēkiem.

Ralfs Bite, 5.a kl.

Kad ziedēs sniegpulkstenīši un plauks pūpoli, sāksies pavasaris. Madlienā tas būs īpašs. Te var novērot, kā koki lēnām uzvelk savas pavasara kleitas un kā lielos kāšos atlido pirmie gājputni. Maigā saule spīd, pūš bargs vējš – kā jau pavasarī. Šis ir pārmaiņu laiks, kad mostas dzīvnieki un daba. Visapkārt smaržo pēc svaigas zemes.

Ieva Jēgere, 6.a kl.

Par pavasara tuvošanos liecina spirgtā smarža, kas pāršalc Madlienu. Tā ir kā brīnumputekļiem pildīts ziediņš. Sāk kust sniegs, atkal parādot zemei debesis, kuras tai bija liegts skatīt visu ziemu. Ir dzirdamas pavasara mežonīgās un vienlaikus liegās dziesmas, kuras sajūt ikkatrs cilvēks. Madlienā vienmēr ir skaists pavasaris, katru gadu tas ir vēl krāšņāks un jaukāks.

Beāte Ločmele, 6.a kl.

Madlienā cilvēki pavasari gaida ar nepacietību. Par šī gadalaika tuvošanos liecina garākas dienas, siltāks laiks, žilbinošā saule un pavasarīgais gaiss. Sniegs palēnām nokūst, atsedzot arī to, ko cilvēks ir piesārņojis… Tāpēc jau neviens nenokar degunu – kas netika izdarīts rudenī, tiek paveikts pavasarī. Pie mājām tiek grābtas lapas, katrs rušinās pa dārziņiem. Pavasarī cilvēki ir ļoti priecīgi un smaidīgi. Arī man ir labs garastāvoklis un pozitīvas emocijas.

Airita Tirša, 7.a kl.

Pavasaris Madlienā ir ļoti skaists. Kūstot sniegam, zem tā parādās maza, īsa un burvīga zālīte. Laiks kļūst siltāks un patīkamāks. Pavasarī arī kokiem saplaukst ziediņi un maigas, zaļas lapiņas. Tas ienes sirdī prieku un sajūsmu. Īpaša ir augļu koku ziedēšana. Ābeļu ziediņi ir gan balti, gan rozā, gan sarkanīgi. No lielās ziedēšanas pat galva var apreibt. Pavasaris priecē ar visdažādākajām smaržām.

Iveta Streile, 8.a kl.

Pavasarī saule lec arvien agrāk. Sniegs kūstot pilina savas aukstās piles gar jumta malu, samērcēdams manus matus. Biezos ziemas zābakus nomaina gumijas, ar kuriem var skriet un draiskoties pa lielajām peļķēm. Es ļoti gaidu, kad sniegs nokusīs un sniegpulkstenītes un krokusiņi ar saviem mazajiem ziediņiem pamodinās Madlienas ļaudīs smaidu un sajūsmu par plaukstošo pasauli. Ziema atkāpsies, un jāļauj ienākt pavasarim, lai cilvēki būtu gaišāki un krāsaināki, lai ikdienas pelēcīgumā viņi ievij kādu zaļu zāles pavedienu un skaistu, smaržīgu ziedlapiņu. Līdz ar pārmaiņām dabā arī mēs mainīsimies un uzplauksim kā sniegpulkstenītes un krokusiņi – pirmie pavasara vēstneši.

Elfa Bukša, 8.a kl.

Pavasaris ir visskaistākais gadalaiks, Madlienā jo īpaši. Gaiss ir patīkami svaigs, viss tik brīnišķīgs! Pavasara ziedi ir ar apbrīnojami labu aromātu. Ir tik jauki saplūkt tikko uzziedējušus krokusiņus un sniegpulkstenītes. Laiks kļūst arvien siltāks, nav vairs jāvelk biezās jakas, bet pietiks ar vējjaku. Vakari paliek gaišāki. Var ilgāk dzīvot ārā, pastaigāties, spēlēt futbolu. Pavasaris ir mans mīļākais gadalaiks!

Laura Antonoviča, 8.a kl.

Pavasara sākums Madlienā ir sniegains, martā bieži vien viss ir ūdenī. Gar dārziem ir milzīgas peļķes, upes ir applūdušas, arī laiks bieži ir drūms. Visjaukākais ir tad, kad sniegs ir nokusis. Aprīlis un maijs jau silti mēneši. Maija beigās ir patīkama sajūta, jo drīz beigsies mācības un sāksies brīvdienas. Tad Madlienā notiek dažādi pasākumi visas dienas garumā. Pavasaris man ļoti patīk.

Edvards Jēkabsons, 8.a kl.