Mana mīļā māmiņa

Maijā, kad visapkārt ziedu paklāji, jautri trallina putni un saule tik mīlīgi silda, svinam Mātes dienu. Tie ir svētki mammām – mūsu vismīļākajiem, labākajiem un jaukākajiem cilvēkiem. Katra sākums ir māmiņa. Viņa – sargātāja, auklētāja, lolotāja un visa laba mācītāja. Ir grūti pateikt vārdos to mīlestību, ko māmiņas iesēj bērna sirsniņā. Ir svarīgi sajust stipro plecu, palīdzīgu roku, mīļu glāstu, noraušot asariņu uz vaiga. Ir tik labi būt līdzās, lai pasaule ziedētu un plauktu kā puķe – tikai tāpēc, ka mammīte ir tepat, blakus. Lai mazi, mīļi un no sirds rakstīti vārdi iepriecina māmiņas svētkos!

Madlienas vidusskolas skolotāja Zinta Saulīte

Manu māmiņu sauc Viola. Viņai ir melni mati un zaļas acis. Mana māmiņa ir skaista. Viņa daudz strādā un pērk man saldumus. Mamma ir iemācījusi šūt. Es vēlos māmiņu iepriecināt ar torti.

Annija Kļava, 1.a kl.

Manu mammu sauc Inese. Viņa ir skaista. Mammai patīk lasīt avīzes, sportot, dejot, vārīt zupu. Māmiņai patīk puķes. Viņa māca man rakstīt. Es mammai uzdāvinātu zemenes, jo mums abām tās ļoti garšo.

Agnese Cinīte, 1.a kl.

Manu mīļo māmiņu sauc Inga. Viņai ir sarkani mati. Mamma ir strādīga, laba un mīļa. Mēs kopā grābjam lapas. Viņa mani iemācīja braukt ar velosipēdu. Es gribu māmiņai uzdāvināt ziedus un vēlos, lai viņai viss izdodas.

Ilgonis Vēzis, 1.a kl.

Manu māmiņu sauc Liene Kaņepe. Viņai ir tumši blondi mati. Mana mamma strādā veikalā. Viņai patīk jāt ar zirgiem. Vasarā kopā ar mammu labprāt peldos. Viņa man ir iemācījusi, kā rīkoties ar naudu. Māmiņai novēlu priecīgus svētkus!

Alise Trence, 1.a kl.

Latvijā ir daudz māmiņu. Viņas visas ir labas un gudras. Mana māmiņa arī. Viņu sauc Inta, un viņai ir zilas acis un blondi mati. Es mammai gribētu uzdāvināt kucēnu, jo viņai ļoti patīk suņi.

Keita Lamberte, 1.a kl.

Manu māmiņu sauc Vita. Viņai ir brūni mati un acis. Maiga seja un glīts smaids. Mēs mājās kopā taisām ēst, mācāmies spēlēt klavieres. Māmiņas mīļākās puķes ir rozes. Mammai ir glīts rokraksts, patīk adīt un tamborēt. Viņa raksta arī stāstus. Lai tev, māmiņ, garš mūžs, paldies par manu audzināšanu!

Krišs Bičevskis, 2.a kl.

Manu mammu sauc Gunita, viņa ir ļoti mīļa, labestīga un jauka. Māmiņai ir brūni mati, glīta seja, mirdzoši zilas acis. Viņa vienmēr smaida. Māmiņa man ir līdzās gan priekos, gan bēdās. Viņa man ir maģiska mamma, jo daudzi viņas vēlējumi piepildās.

Samanta Meikališa, 2.a kl.

Manu mammu sauc Iveta. Viņai ir zilas acis un maiga seja. Mamma ir mīļa un jauka, gudra un labsirdīga, izpalīdzīga un veikla. Viņai patīk bites, brīvajā laikā māmiņa ir biškope. Mammai tuva ir mūzika, un viņai ir talants spēlēt klavieres un mācīt bērnus. Mamma var izdarīt visu, ko vien vajag. Mana māmiņa ir vislabākā uz pasaules!

Edgars Mežajevs, 2.a kl.

Manu mammīti sauc Dainuvīte. Viņai ir brūnas acis, mīļa seja, maigas rokas un blondi mati. Es kopā ar māmiņu spēlējos, vasaras vakaros braucam ar velosipēdiem, ziemā – ar kamaniņām. Palīdzu mammai gatavot ēst un nomazgāt traukus. Kopā strādājam dārzā, lasām ogas. Dažreiz mamma mani palutina ar šokolādi vai konfektēm.

Elīza Megija Linde, 2.a kl.

Manu mīļo omīti sauc Ināra. Viņai ir 64 gadi. Omītei ir īsi, plāni mati, zaļas acis, biezas skropstas. Es viņai vienmēr kaut ko palīdzu. Mana mamma strādā Īrijā, taču es dzīvoju pie mīļās omītes – jau no bērnības.

Agnese Jēgere, 2.a kl.

Manu omīti sauc Zinaīda. Viņai ir zilganas acis un tumšas uzacis, sarkani mati un sārtas lūpas. Omīte man ir ļoti mīļa. Paldies viņai par visu! Vēlos, lai mēs kopā pavadām vairāk laika. Omīt, es tevi ļoti mīlu!

Linda Šķēla, 2.a kl.

Manai mīļajai māmiņai Ilvai ir brūnas acis, sarkanbrūni mati. Viņa ir strādīga, labsirdīga un devīga. Mums abām kopā patīk dejot. Savu māmiņu mīlu no visas sirds. Piedod, mammīt, ja esmu tevi sāpinājusi, tu taču zini, ka es tā negribēju.

Monta Antonoviča, 3.a kl.

Mana māmiņa ir vislabākā. Viņa par mums rūpējas, strādā „Galiņos”. Mammai patīk lasīt, vakaros pēc darba labprāt skatās televizoru. Māmiņai ir daudz māsu un brāļu – mēs esam kupla radu saime.

Alta Siliņa, 3.a kl.

Manai mammai Tatjanai ir brūnas acis un melni, lokaini mati. Viņa bērnudārzā ir auklīte. Mammai patīk strādāt dārzā. Viņa labprāt taisa ēst, vakaros skatās televizoru. Mammas mīļākā krāsa ir ķiršu sarkana. Viņai ļoti patīk spēlēt vārdu spēles.

Žanna Pjatuņina, 3.a kl.

Manu mammu sauc Santa, viņai ir pelēkas acis un blondi mati. Mamma strādā Madlienas pagasta pārvaldē. Viņas hobijs ir pērļošana. Mammai patīk stādīt puķes un skujeņus, lai ap māju būtu skaisti un jauki. Manai māmiņai patīk pucēties.

Patrīcija Laurinoviča, 3.a kl.

Mana māmiņa ir jauka un sirsnīga, čakla un strādīga, laipna un izpalīdzīga. Viņas acis ir tik mīļas kā nevienam un smaids tik silts. Man mamma ir vislabākās zāles, kuras palīdz vienmēr. Māmiņa prot mierināt un samīļot, uzmundrināt un iepriecināt. Viņa palīdzēs ikvienam ģimenē gan darbā, gan mācībās, gan glīti saģērbties un saposties. Mammītei var stāstīt visu – vai tie ir meli, kas uzvēlušies kā smagi akmeņi uz sirds, vai tās ir šaubas, māmiņa sapratīs. Mana mamma prot gatavot visgaršīgākos ēdienus. No viņas nāk liela mīlestība.

Jogita Lazdiņa, 4.a kl.

Mana māmiņa ir gudra, jauka, jautra un mīļa. Viņai patīk angļu valoda, sportot, dziedāt. Mamma cep brīnišķīgas tortes. Viņa par mani gādā un rūpējas, mīl un sargā. Mēs kopīgi gatavojam ēst, braucam ar velosipēdiem, skrienam maratonus. Mammai patīk dzīvnieki, īpaši mūsu kaķis Kesija. Mana māmiņa ir vislabākā. Ja nebūtu mammas, nebūtu arī manis. Es savu māmiņu iepriecinu ar pašas gatavotām dāvanām.

Tince Mūrniece, 4.a kl.

Mana māmiņa ir kā saules stars – tik mīļa, tik maiga un dažreiz arī stingra un prasīga. Mana mamma ir skaista. Viņa ir aktīva, dzīvespriecīga un kārtīga. Māmiņa ir vienīgā uz pasaules, ko es mīlu. Viņa ir jaukākais cilvēks uz zemeslodes. Kad mamma stāv līdzās, pasaule atplaukst un uzzied kā daudzkrāsaina puķe. Ar mammu ir tik labi kopā pastrādāt, pastaigāties un aprunāties.

Linda Streile, 4.a kl.

Mana māmiņa ir jauka kā mazs, mīļš saules stariņš. Es mammu ļoti mīlu, jo viņa ir sirsnīga un labestīga. Manai māmiņai ir „zelta rokas”, viņa ir čakla un strādīga. Man dažreiz vakaros mammas ir ļoti žēl – visu dienu viņa ir strādājusi pie bērniem, pagatavojusi gardas vakariņas, nomazgājusi traukus. Gribas pažēlot, palīdzēt un samīļot.

Elīna Vosveniece, 4.a kl.

Mana māmiņa ir ļoti jauka, labsirdīga, mīlīga, gudra, strādīga un jautra. Mamma mani mīl no visas sirds. Mēs kopīgi strādājam – gatavojam ēst, grābjam lapas, ravējam dārzu. Mamma par mani rūpējas un gādā. Man nevajag citu māmiņu, tikai manu mīļo, sirsnīgo mammīti.

Luīze Madara Dzene, 4.a kl.

Mana māmiņa ir ļoti mīļa un labsirdīga, viņa mani aizstāv. Kad man ir grūti, mamma vienmēr ir līdzās. Viņa ir visskaistākā, neviens neatņems viņas mīļumu, jo man viņa ir vislabākā uz pasaules. Mamma prot garšīgi taisīt ēst. Arī es dažreiz iepriecinu māmiņu, pats pagatavojot pusdienas.

Kristiāns Aļešķēvičs, 4.a kl.

Manu mammu sauc Laimdota, viņa ir skaista, ar lokainiem matiem. Māmiņa ir izpalīdzīga. Mēs kopā gatavojam ēst, strādājam, spēlējam dažādas spēles, mamma palīdz izpildīt mājas darbus. Es cenšos savu māmiņu iepriecināt – ar dāvaniņām, padarot kādu darbiņu.

Dāvis Grecs, 4.a kl.