Mana mīļākā rotaļlieta

Kad skolēns sāk mācīties skolā, tad liela nozīme ir grāmatām, burtnīcām, pildspalvām un zīmuļiem. Ir tik daudz darāmā, taču mājās pacietīgi gaida rotaļlietas – pelīte, lācis, lelle, kaķis, mašīna, kāda spēle. Katram no mums ir sava mīļākā manta, bieži vien uzdāvināta vai speciāli atvesta no tālienes. Rotaļlietas nomierina, ar tām ir interesanti, un ir tik labi, ja vakaros blakus guļ mīļotais lācītis, lelle, sunītis vai cita manta. Ielūkosimies, ko par savām
rotaļlietām vēlas pastāstīt Madlienas vidusskolas 1.–4. klase!

 

Madlienas vidusskolas skolotāja Zinta Saulīte

Mana mīļākā rotaļlieta ir lelle Zuze. Viņai ir apaļi vaidziņi un sārta lente ap galvu, lelle ir apaļīga. Zuzi man uzdāvināja uz Ziemassvētkiem. Man vēl ir cita lelle, to sauc par Madaru.

Paula Trence, 1.kl.

Kaķītis Piciņa ir mana mīļākā rotaļlieta. Tā ir baltā krāsā un ar spicām ausīm. Piciņa ir man laba draudzene, es labprāt ar viņu spēlējos. Dzīve bez Piciņas būtu garlaicīga.

Vineta Smilškalne, 1.kl.

Mana mīļākā rotaļlieta ir suns Rasels. Viņš ir mīksts un pūkains. Kažoks ir gaiši brūnā krāsā.

Justīne Mūrniece, 1.kl.

Suns Zuze ir mana mīļā rotaļlieta. Vakaros, kad eju gulēt, ņemu viņu blakus, no rīta pamostoties, sunītis man ir līdzās.

Mārcis Krūmiņš, 1.kl.

Lelle Fijona ir mana mīļākā rotaļlieta. Viņa dzied, kad saspiež rociņu. Lellei ir skaista sirsniņa, kas mirgo.

Daniela Eniņa, 1.kl.

Man mīļākā rotaļlieta ir kvadracikls. Man to uzdāvināja. Tas ir sarkanā, melnā un pelēkā krāsā. Man ļoti patīk braukt ar kvadraciklu.

Marta Ramona Kļemenko, 1.kl.

Mana mīļākā rotaļlieta ir traktors John Deere. To man nopirka tētis, kad man bija 6 gadi. Traktors ir zaļā krāsā. Man ar to patīk spēlēties. Traktoram ir vairākas piekabes, arkls. Kad izaugšu liels, man būs šāds darba traktors un palīdzēšu tētim.

Rūdis Rudzgailis, 1.kl.

Lielo lāci Maksi man uzdāvināja, un es ar to labprāt spēlējos. Maksis man patīk un ir mīļš. Lācis ir dzeltenā un rozā krāsā. Es to vizinu, kad braucu ar velosipēdu. Man patīk arī Maksi ģērbt.

Evelīna Liepiņa, 1.kl.

Mana mīļākā rotaļlieta ir lego klucīši, jo no tiem var izveidot kuģus, lidmašīnas, smagās mašīnas un daudz ko interesantu. Lego klucīši ir dažādu formu un krāsu.

Reinis Sedojs, 2.kl.

Mana mīļākā rotaļlieta ir ēzelītis. Viņš ir brūns, purniņam pa vidu ir balta līnija. Ķepas ir tumši brūnas. Ēzelītis ir mīksts. Viņam laukos esmu pagatavojis no dēļiem māju. Mēs daudz ko darām kopā – spēlējamies, runājamies, skatāmies multfilmas, klausāmies vakarā pasakas, ejam uz pirti un peldēties. Vakaros nolieku gulēt un no rīta modinu.

Didzis Ostrovskis, 2.kl.

Man ļoti patīk skrituļpingvīns, to vārda dienā uzdāvināja mamma. Es biju priecīgs un teicu: „Tu esi ļoti laba mamma.” Noskūpstīju viņu un samīļoju. Es ar pingvīnu bieži spēlējos un iedodu arī māsai.

Linards Puriņš, 2.kl.

Vismīļākā rotaļlieta man ir mērkaķītis. Viņam ir brūnas acis, tumšs purniņš, liela, gara aste. Rotaļlieta ir labs draugs jau no mazotnes. To man uzdāvināja Ziemassvētkos. Reiz es mērkaķīti pazaudēju, tad gan raudāju, taču vēlāk atradu. Pa nakti viņš man guļ blakus, bet pa dienu spēlējamies.

Daniela Lamberte, 2.kl.

Dzimšanas dienā man uzdāvināja suni, kas kļuva par mīļāko rotaļlietu. Viņš ir dzeltenbrūns un ar melnumiem. Kad eju gulēt, sunītis man ir līdzās, citādi esmu bēdīga. Reiz mūsu suns Badijs manu rotaļlietu bija paņēmis un aiznesis, vēlāk gan ar mantu atgriezās. Es pat nebiju to pamanījusi. Šī rotaļlieta man ļoti patīk.

Undīne Dzene, 2.kl.

Mana mīļākā rotaļlieta ir haskijs, kuru sauc Timbers. To man uzdāvināja bērnudārza izlaidumā. Haskijs man tā iepatikās, ka ņēmi līdzi gultā, jo tad jutos drošs un zināju, ka nerādīsies slikti sapņi. Kad sāku mācīties 1. klasē, rītos no Timbera kārtīgi atvadījos. Es pa biju pagatavojis kartona māju, kur haskijs pa dienu dzīvoja. Citreiz ar Timberu devos ciemos pie citiem suņiem (rotaļlietām), kas bija mājās, vai viņi nāca viesoties pie haskija. Kad esmu bēdīgs, vienmēr aprunājos ar savu mīļo rotaļlietu.

Krišs Bičevskis, 4.kl.

Mana mīļākā rotaļlieta ir maza, pelēka pelīte. Viņa ir mans slepenais draugs jau daudzus gadus. Pelīte ir tēta dāvana. Mazo rotaļlietu ņemu līdzi, ejot gulēt. Tā kā baidos no tumsas, tad pelīte palīdz būt drosmīgam, jo sargā sapņos. Viņu varu paņemt līdzi kabatā vai saujā, palikt zem spilvena. Reiz izjokoju mammu – viņa domāja, ka pelīte ir īsta, un ļoti nobijās. Man bija lieli prieki un smiekli. Cik labi, ka man ir tāda jauka pelīte!

Morics Ločmelis, 4.kl.

Lācēns Edijs ir mana mīļākā manta. Būdams mazs, gandrīz visur to ņēmu līdzi. Lācītim ir mazas ūsiņas, mīkstas, maigas pēdiņas. Rotaļlietai ir 8 gadi. Kad biju mazs, gribēju Edijam taisīt frizūru, taču nekas nesanāca – mati par īsiem. Man patīk ar lācēnu aprunāties.

Elvis Veinbergs, 4.kl.

Rotaļlieta, kas man vismīļākā, ir plastmasas zirgs Šarlote. Viņa ir brūna, ar melnu asti un segliem, oranžām krēpēm, zilām acīm. Kad man bija 7 gadi, ome uzdāvināja „fermu”. Tur bija zirgu stallis un liela māja cilvēkiem. Es labprāt spēlējos ar zirdziņu. Kad kļuvu lielāka, „fermu” atdevu savai draudzenei, bet zirdziņu Šarloti gan paturēju, jo tā man ir mīļa.

Agnese Jēgere, 4.kl.

Kad man bija 6 gadi, tētis uzdāvināja lielu lauvu. Paņemot to rokās, jutu, ka tā ir dāvināta ar mīlestību un no sirds. Lauvu nosaucu par Evelīnu. Tā ir brūna, ar baltām ķepiņām un purniņu. Man patīk Evelīnai veidot frizūras.

Samanta Meikališa, 4.kl.

Mana mīļākā rotaļlieta ir sunītis Bobs. Viņam ir brūnas austiņas un actiņas, balts purniņš, astīte un ķepiņas. Sunītis ir pūkains, mīksts un ļoti mīļš. Kad man ir skumīgi, paņemu viņu un apmīļoju, un tad visas skumīgās domas ir prom.

Diāna Pimčonoka, 4.kl.

Liels, balts lācis ir mana mīļākā rotaļlieta. Tai ir zilas acis un ap kaklu zaļa šallīte. Guļot lācis Baltais Bobijs man ir līdzās. Kad ir skumīgi un gribas raudāt, samīļoju rotaļlietu, un man paliek labāk. Reiz Bobiju gribēju ņemt līdzi pie ārsta, bet mamma neļāva, jo lācis taču ir liels.

Zenta Vītola, 4.kl.

Man mīļākā manta ir pelīte – pelēka un pūkaina, ar džemperīti, mazām actiņām, asti, melnu degunu un lielām ausīm. Rotaļlieta mani iedvesmo izdarīt ko labu, un es ticu, ka viņa man nes laimi. Pelīte jau ir veca un daudz ko pieredzējusi.

Arita Semjonova, 4.kl.

Mana mīļākā rotaļlieta ir maza lellīte. Viņai ir gari rozā mati, tie ir biezi un sataisīti copē. Acis ir melnas kā ogles. Lellei ir brīnišķīgs smaids. Kleita viņai ir rūtaina, rozā un violetā krāsā. Zeķītes ir baltas, kurpītes – rozā. Lelle ir skaista un mīļa.

Linda Šķēla, 4.kl.

Manas mīļākās rotaļlietas ceļojums Mana mīļākā rotaļlieta ir sacīkšu mašīnas formula. Tās ceļojums sākās, kad mana ome aizbrauca uz kādu svešu valsti. Viņa formulu ieraudzīja veikalā un tūlīt ielika groziņā. Pēc nedēļas ceļojuma ome atbrauca un uzdāvināja man formulu. Es biju ļoti priecīgs. Mašīnai pie manis klājas labi.

Matīss Rozenšteins, 3.kl.

Lācenīte Pūciņa Mana mīļā lācenīt Pūciņa brauca pie manis no tālienes. No Rīgas viņa ceļoja ar vienu, tad otru un pat ar trešo autobusu. Dažreiz viņai bija slikta dūša. Lācenītei nebija garlaicīgi, jo brauca vēl arī citas mantas. Pūciņa runāja ar zaķi, ezi, lāci un cūciņu. Kad atbrauca mājās, Pūciņa ļoti priecājās, ieraugot mani. Viņa bija ļoti pūkaina un mīlīga! Tāpēc uzreiz nosaucu lācenīti par Pūciņu.

Annija Kļava, 3.kl.

Es – Šmulītis. Mani sauc Šmulītis. Mani ir 10 gadi. Esmu dzimis un audzis Latvijā. Es nonācu veikalā, taču ātri vien nokļuvu pie Keitas. Viņa ir maza meitene, kurai patīk mācīties, pelnīt labas atzīmes un spēlēties ar mani. Es nokļuvu Keitas mājās ar kaut ko rūcošu. Tā bija mašīna. Tagad jau esmu kļuvis tikpat gudrs kā Keita, jo viņa mani māca. Mēs esam ļoti, ļoti, ļoti laimīgi.

Keita Lamberte, 3.kl.

Pikačū kā žurka, Blakus viņam burka. Nav viņš skudras vājumā, Skatās kaut kur tālumā. Radies viņš ir Ķīnā Un uz mani brīnās, Atdeva to brālis, Dzeltens tas kā cālis.

Jēkabs Pumpurs, 3.kl.