Labie darbi, gaidot Ziemassvētkus

Tuvojoties Ziemassvētku laikam, klašu kolektīvos skolēni domāja ne tikai par savu prieka sajūtu, bet plānoja paveikt ko labu, lai iepriecinātu arī citus cilvēkus. Jau no 8. decembra tika īstenoti daudzi labie darbi.

1.a un 1.c klases audzēkņu iecere bija sniegotajā laikā palīdzēt meža dzīvniekiem. Skolēniem palīdzēja Madlienas nodaļas vecākais mežzinis Māris Balodis. Viņš pastāstīja par meža zvēru dzīvi ziemā un par to, kā mednieku kolektīvs rūpējas par dzīvnieku piebarošanu ziemas periodā. Viņš arī aizveda uz vienu no barotavām pirmklasnieku sagādātos augļus un dārzeņus.

2.a klases skolēni devās ciemos uz pansionātu „Madliena”. Bērni bija ieplānojuši lasīt vecajiem cilvēkiem pasakas no savas izvēlētās grāmatas. Darba bija daudz, jo pasakas klausījās gan tie pansionāta ļaudis, kas darbojās radošajās darbnīcās, gan tie, kuri atradās savās istabiņās. Daži skolēni palīdzēja pansionāta egles izrotāšanā.

3.a klases skolēni sagatavoja 46 Ziemassvētku apsveikumus, kurus Nauris kopā ar klases audzinātāju dāvināja baznīcas Ziemassvētku vakara dievkalpojuma apmeklētājiem. Sadalījušies grupās, skolēni apciemoja arī četrus pensionētos skolotājus, iepriecinot viņus ar Ziemassvētku sveicienu, dziesmām un dzejoļiem.

4.a klase gatavoja īpašus dāvanu trauciņus un piepildīja tos ar piparkūkām. Skolēni devās ciemos uz Madlienas pirmskolas izglītības iestādi „Taurenītis” un ar savām dāvaniņām iepriecināja „Vizbulītes” grupas bērnus. Skolēni bija padomājuši arī par kopīgu darbošanos – gatavoja rūķus, laiku vadīja interesantās spēlēs un rotaļās.

5.a klases skolēni atbalstīja gada sirsnīgāko labdarības akciju „Eņģeļi pār Latviju” un ziedojumu kontā pārskaitīja 20 EUR lielu naudas summu. Ar pašu gatavotiem rotājumiem tika izdekorētas skolas ēdnīcas telpas. Skolas virtuvē skolēni cepa īpašās Ziemassvētku piparkūkas, kas bija gards prieks pašiem cepējiem, un piparkūkas dāvanā saņēma 10., 11. un 12. klases skolēni.

6.a klase apmeklēja atpūtas kompleksu „Forsteri”, jo suņi labprāt gaida aktīvus treniņus pirms sniega sezonas. 2 stundu garā pastaiga ātrākā vai lēnākā tempā sagādāja prieku un gandarījumu visiem. Protams, jauniegūtajiem draugiem tika cienasts – specializēta suņu barība, kuru bērni sagādāja pēc saviem ieskatiem.

7.a klases skolēni sagatavoja 65 Ziemassvētku apsveikumus, kurus nodeva pensionāru un invalīdu biedrības „Otrās mājas” vadītājai Lilijai Paegles kundzei, lai iepriecinātu līdzcilvēkus Ziemassvētkos.

8.a klases skolēni kopā ar 1.a un 1.c klases audzēkņiem skolas mājturības kabinetā cepa piparkūkas. Mazajiem pirmklasniekiem bija jāpilda astoto sagatavotie uzdevumi īpaši šai dienai veidotajā darba lapā. Pēc kopīgi padarītā darba ar siltajām piparkūkām tika cienāti skolotāji un skolas darbinieki.

10. klases skolēni apciemoja pansionātu „Madliena”, lai kopā ar vecajiem ļaudīm ceptu smaržīgās piparkūkas. Kamēr tās cepās, visi kopā lasīja Ziemassvētku ticējumus, kurus spēles veidā bija sagatavojuši desmitie. Ar siltajām piparkūkām mielojās visi – gan tie, kuri piedalījās cepšanā, gan tie, kuri atpūtās savās istabiņās.

11. klases skolēni savu labo darbu realizēja kopā ar aktīvo un idejām bagāto madlienieti Daci Iraids. Rūķu darbnīcā kafejnīcas „Bitīte” telpās tika sagatavoti jauki Ziemassvētku suvenīri un apsveikumu kartītes, kurus skolēni pēdējā mācību nedēļā dāvināja Madlienas pagasta iestāžu un uzņēmumu darbiniekiem, lai viņus iepriecinātu svētkos.

12. klases skolēni palīdzēja radīt svētkus saviem mazajiem draugiem – pirmklasniekiem. Kā rūķi divpadsmitie ieradās ciemos pie 1.a un 1.c klases skolēniem viņu klases vakaros. Mazajiem draugiem prieku radīja gan sarūpētā saldā dāvana, gan lielo draugu vadītās spēles un rotaļas. Tas bija jauks piedzīvojums gan pirmklasniekiem, gan divpadsmitajiem.