Karjeras nedēļa Madlienas vidusskolā

SONY DSC

Madlienas vidusskola jau otro reizi iesaistās Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētajā Karjeras nedēļā, kuras vadmotīvs ir „Atver profesijas durvis!”. Šogad projektu atbalstīja jau divdesmit Latvijas pilsētas un novadi. No 12. līdz 16. oktobrim skolā tika organizēti visdažādākie pasākumi, mudinot skolēnus apzināties, cik nozīmīgi ir plānot savu nākotni jau skolas laikā, jo tas dod stabilitāti turpmākajai dzīvei. Pieņemot lēmumu, kuru profesiju izvēlēties no daudzajām šķietami aizraujošajām, ir svarīgi savlaicīgi apzināties savas intereses un spējas, situāciju darba tirgū un vēl virkni nozīmīgu aspektu. „Kas ir veiksmes noslēpums?”, „Kā izvēlēties tālākizglītības un karjeras virzienu?” un vēl citiem jautājumiem tikšanās reizēs atbildes centās sniegt dažādu profesiju pārstāvji.

20151014_093329

8. un 9. klases skolēnus uz sarunu aicināja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, ar 10. klases skolēniem uz tikšanos bija ieradies LUMA projekta „Esi līderis!” vadītājs Jānis Stabiņš, 10.–12. klašu skolēniem nodarbību vadīja Ikšķiles novada jaunatnes lietu speciāliste Agnese Jankuna, vidusskolnieces uzklausīja ģimenes ārstes Gaidas Bērziņas vērtīgos padomus. Lai iepazītos ar gida darbu, 2.a un 2.c klases skolēni devās uz R. Blaumaņa memoriālo muzeju „Braki” un tikās ar vadītāju Zintu Saulīti. Ar savu profesiju jaunāko klašu skolēnus iepazīstināja arhitekte Liena Rone, sociālais darbinieks Ramona Ļeščišina, ugunsdzēsējs Lauris Trencis, medmāsa Mirdza Ozola, zemessargs Gunvaldis Kalva, truškope Māra Ostrovska, farmaceite Inese Kačanova, floriste Liene Tērauda. 8.–12.klašu skolēni labprāt kļuva par „ēnām” dažādu profesiju pārstāvjiem, un par šo iespēju jāpateicas Madlienas pagasta iestādēm un uzņēmumiem – vispārējā tipa pansionātam „Madliena”, pirmsskolas izglītības iestādei „Taurenītis”, Madlienas kultūras namam, Latvijas pasta Madlienas nodaļai, AS „Sadales tīkli” Ogres nodaļai. Izstādē „Latvijas profesiju TOP 13” katra klase popularizēja un aicināja apgūt vienu no Latvijā pieprasītākajām profesijām. Karjeras nedēļa noslēdzās ar izklaides pasākumu 5.–12. klašu skolēniem, uz kuru bērni un jaunieši ieradās dažādu profesiju tērpos.

Karjeras nedēļas aktivitātes katram aicināja padomāt par savu nākotnes profesiju un to, kā savu dzīvi veidot mērķtiecīgu un pilnvērtīgu. Lai iesākto turpinātu, skolēniem kopā ar vecākiem ir iespēja izmantot skolas mājas lapā ievietoto informāciju par karjeru – kā plānot karjeru, kā iepazīt profesijas, kā izvēlēties piemērotāko izglītības iestādi? Iespējams, ka, apmeklējot interneta portālu „Profesiju pasaule” www.profesijupasaule.lv un Nacionālās izglītības iespēju datubāzi www.niid.lv, katrs spēs vieglāk pieņemt lēmumu par piemērotāko profesiju nākotnē.

Direktora vietniece audzināšanas darbā Elita Atslēdziņa