Valodu dienas pasākums ”Māksla un Valoda vienotas”

3. martā 9.-12. klašu skolēniem notika pasākums, veltīts izcilā latviešu gleznotāja Jaņa Rozentāla piemiņai, kuram 18. martā Latvijas un pat pasaules mākslinieki svinēs 150. dzimšanas dienu. Pasākuma vadītāji bija 10. klases skolēni Anna un Mārtiņš. Annai tās nebija pirmās krustugunis. Mārtiņam Strazdiņam- pirmās, bet jaunietis braši turējās. Cerams, arī nākotnē vadīs pasākumus un priecēs ar džentelmeņa stāju. Pasākums bija izzinošs un vizuāli pievilcīgs, jo skolēniem bija iespēja iepazīt mākslinieka gleznu reprodukcijas. Skolēni no 11. klases par Rozentāla dzīvi un Somijas periodu stāstīja angļu valodā, bet par Rozentāla iedvesmotājiem Pēterburgas periodā- krievu māksliniekiem- ļoti izjusti runāja 12. klases skolniece Sindija. Tomēr lielākās ovācijas izpelnījās 12. klases skolēni Edgars un Rihards, kuri iejutās R.Blaumaņa radīto tēlu pasaulē no stāsta „Baltais”. Rakstnieks labi pazina J. Rozentālu, viņa vaibsti meklējami arī stāsta Kalnrozes tēlā. Pasākumā dalību ņēma mazie piektklasnieki, kuri skandēja latviešu tautasdziesmas. Lai nostiprinātu redzēto un dzirdēto, skolotāja Z. Saulīte uzdeva jautājumus par mākslinieka dzīvi un daiļradi. Patīkami, ka skolēni ļoti ātri un pareizi sniedza atbildes. Paldies mūzikas „vīriem” par izpalīdzēšanu un visiem klātesošajiem par uzmanīgu klausīšanos. Turpiniet iesākto ceļu un iepazīstiet vēl plašāk latviešu mākslinieka Jaņa Rozentāla brīnišķīgo devumu!

2

1