Eiropas 112 diena Madlienas vidusskolā

11. februāris visā Eiropas Savienībā tiek atzīmēts kā 112 diena. Šīs dienas uzmanības centrā ir tūlītējas palīdzības sniegšana nelaimē nonākušajiem. Madlienas vidusskolā 11. februārī viesojās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas Ķeipenes posteņa komandieris Juris Pinnis, kurš skolēniem saistoši pastāstīja, ar ko nodarbojas 112 dienests, kāda ir tā ikdiena, kā saņem zvanus, un paskaidroja dienesta tālāko rīcību dažādās ekstremālās situācijās. Liela nozīme tika pievērsta, kā rīkoties un arī kā nerīkoties ekstremālās situācijās. Bieži krīzes situācijās cilvēki nevis zvana glābējiem, bet ķeras pie sava viedtālruņa un filmē, lai kļūtu par „reportieriem”, padižotos ar video sociālajos tīklos un gūtu popularitāti, taču tā darīt nav pareizi. Vispirms ir jāzvana uz 112 un jāinformē par notiekošo. Skolēniem tika pastāstīts, kā pareizi veidot sarunu ar 112 operatoru, kāda informācija jāsniedz, jāatceras, ka nedrīkst sarunu izbeigt, pirms operators visu informāciju nav ieguvis un devis atļauju sarunu pārtraukt. Skolēni tika brīdināti, ka viltus zvani uz 112 nav pieļaujami un izmaksā ļoti dārgi, jo ikviena informācija tiek uztverta nopietni, darbā tiek iesaistīti mediķi un glābēji, kā arī operatīvais transports.