20. skolu sadraudzības pasākums Jūrmalā

27. aprīlī Madlienas vidusskolas skolēni kopā ar direktoru Edgaru Viņķi un skolotāju Anitu Jākobsoni viesojās Jūrmalas Valsts ģimnāzijā, kurai šogad bija tas gods un atbildība uzņemt draugus no Aizputes vidusskolas, V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas un Madlienas vidusskolas. Jau divdesmito gadu skolotāji un skolēni nav zaudējuši interesi tikties ar saviem vienaudžiem no citām izglītības iestādēm, piedalīties kopīgos izglītojošos un izklaides pasākumos.

Šogad jauniešiem bija vienreizēja iespēja viesoties Dzintaru koncertzālē „no sētas puses”, apskatīt nesen renovēto ziemas koncertzāli, aplūkot, kā vēsturiskās vērtības veiksmīgi tiek apvienotas ar moderniem būvniecības risinājumiem. Mūsdienīgais skatītāju zāles risinājums un tās transformācijas iespējamība atbilstoši apmeklētāju vajadzībām lieliski sasaucas ar izcilu akustiku, par ko paši pārliecinājāmies, uzdziedot dziesmu „Bēdu, manu lielu bēdu”. Interesanti, protams, bija apskatīt mākslinieku ģērbtuves, kuras izmanto pasaulslaveni mākslinieki, koncertējot Dzintaros. Jaunieši no Jūrmalas Valsts ģimnāzijas izrādīja Jūrmalas Mākslas skolu, kura atrodas jaunās un modernās telpās, un mācību procesā plaši tiek izmantotas modernās tehnoloģijas. Patīkams liekas pilsētas risinājums – vienā kompleksā apvienot mākslas, mūzikas skolas un pilsētas bērnu bibliotēku, tādēļ būvlaukuma noskaņas bija savijušās ar jauno mākslinieku darbu instalācijām skolas pagalmā.

Tā kā tūrisma sezona Jūrmalā vēl nav sākusies, tas radīja neierastu mieru un klusumu pilsētas ielās un pludmalē, toties muzejs mūs sagaidīja ar plašu kūrorta tematiku, kur jūras viļņu šalkās varēja klausīties Raiņa dzejas rindās. Pēc iepazīšanās ar pilsētu pasākuma atklāšanas vārdus teica Jūrmalas Valsts ģimnāzijas direktore Sandra Rone, uzteicot visus par ilgo draudzības saišu uzturēšanu un sadraudzības kopšanu. Pasākuma gaitā jaunieši rādīja vizītkartes, vēroja jūrmalnieku sagatavoto teātra izrādi, spēkus mēroja Erudīcijas konkursā un uzdejoja diskotēkā. Gandarījums par to, ka šādās tikšanās reizēs jauniešiem ir iespēja apskatīt citas izglītības iestādes, gan aprīkojumu, gan iekārtojumu, veidot jaunus kontaktus ar saviem vienaudžiem un atpūsties atšķirīgā vidē. Nākamajā gadā tiksimies Aizputes vidusskolā.