Dalība festivālā „Latvju bērni danci veda” Daugavpilī

Siltā un saulainā 26. maija rītā BDK „Lienīte” brauca uz Daugavpili, lai piedalītos deju festivālā „Latvju bērni danci veda”. Ceļš bija garš, taču bērni ar satraukumu sirdī gaidīja, kā mūs uzņems. Šoreiz festivāls norisinājās Daugavpils ledus hallē, kas bija nedaudz neierasti, jo parasti pasākums notiek zem klajas debess, estrādē vai stadionā. Taču, neskatoties uz to, Ogres novada deju programma tika rūpīgi sagatavota. Deju repertuāru mācījāmies jau no janvāra. Aprīlī apgūto atrādījām novada skatē. Maija beigās tikāmies Ogrē, lai visi kolektīvi kopā saliktu laukuma zīmējumus un 26. maijā Daugavpilī varētu atrādīt savu labāko sniegumu. Deju autore ir horeogrāfe Iluta Mistre, programmas virsvadītāja Marta Dargiene. Sagatavošanās darbu varēja pamanīt, jo Daugavpilī savam mēģinājumam atvēlēto laiku izmantojām ļoti produktīvi. Tad ar skolotāju un mammu palīdzību saposāmies gājienam.
Karstās saules apmīļoti un Daugavpils iedzīvotāju un ciemiņu uzmundrināti, devāmies ielās. Lai gan, gaidot savu uznācienu, nācās nedaudz uzkavēties, mēs tomēr izturējām. Darbiņš bija padarīts. Varējām gatavoties vakara izklaidei – svētku dalībnieku diskotēkai. Neskatoties uz to, ka nogurums bija liels, mums priekša bija vēl divi apskates objekti – Daugavpils centrālā izgaismotā strūklaka un nakts ekskursija pie sikspārņiem Daugavpils cietoksnī. Garās dienas nogurdināti, nakts vidū ieripojām Madlienā. Miegainus un piekusušus bērnus vecāki aizveda uz mājām, lai krātu spēkus jauniem piedzīvojumiem. Paldies skolotājām – Danai, Vitai un Signei, mammu komandai, šoferiem Valdim un Helmutam un visiem bērniem par izturību! Jauku visiem vasaru!

Vadītāja Vineta Tumane