Zinātnieku nakts 2018

Piektdien, 28. septembrī, Latvijas pilsētās – Rīgā, Salaspilī, Jūrmalā, Jelgavā, Dobelē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī, Liepājā, Rēzeknē un Daugavpilī – notika Zinātnieku nakts pasākumi. Šī gada tēma tika veltīta inovācijām. Savas durvis apmeklētājiem vēra augstskolas, zinātniskie institūti, muzeji un citas iestādes.

Pasākuma ietvaros bērni, skolēni un vecāki, jaunieši, studenti, seniori un citi interesenti tika aicināti izmantot iespēju ielūkoties aizraujošajā zinātnieka dzīvē un no jauna atklāt lietas, bez kurām mūsu ikdienas dzīve šodien vairs nav iedomājama un kuras mums ir pieejamas, pateicoties zinātnes sasniegumiem un inovācijām.

Madlienas vidusskolas skolēni devās uz Rīgu, lai apmeklētu LU Dabas māju, kur laiks pagāja nemanot, iepazīstoties ar ķīmijas eksperimentiem, pētot šūnas mikroskopā, iejūtotie polārzinātnieku ādā, baudot tradicionālos un etniskos ēdienus. Apmeklējām Laboratorium, kur līdzdarbojāmies piedāvātajās darbnīcās. Programmas turpinājumā apmeklējām Rīgas Stradiņa Medicīnas muzeja laboratoriju, kurā tika iepazīts cilvēka ķermenis – bija iespēja piedalīties skeleta kaulu skaitīšanā, zarnu garuma mērīšanā, kā arī izsekot cilvēka ķermeņa svarīgāko sistēmu darbības pamatprincipiem. Zinātnieku nakts noslēgumā devāmies uz Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, kur septiņās darbnīcās varēja iepazīties ar pētnieciskām ierīcēm, kas nosaka sportistu funkcionālo stāvokli, fiziskās darbspējas, emocionālo līmeni u.c. rādītājus.