Karjeras pasākums „Ražots Latvijā”

Karjeras izglītības pasākumi Madlienas vidusskolā notiek karjeras projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Ādažu čipsi
7. novembrī 5. klase devās ekskursijā karjeras attīstības atbalsta pasākuma ietvaros, lai iepazītu ražošanas darba vidi un nepieciešamās profesijas uzņēmuma darbībā, apmeklējot uzņēmumu „Ādažu čipsi” pasākuma ietvaros “Ražots Latvijā.” Skolēni iepazina nepieciešamās profesijas ražotnē, darba apstākļus, pieprasītākās profesijas, saņēma atsauksmes, par darbu un darbavietu apstākļiem, vadības attieksmi no darbiniekiem par darbu konkrētajā uzņēmumā, uzzināja par uztura speciālista, pārtikas tehnologa, iesaiņotāja, krāvēja un citu speciālistu, kas nepieciešami ražotnē, lai pagatavotu čipsus, darba specifiku un viņa darba uzdevumus. Saņēma atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par darba vidi un tās specifiku.

Ķeipenes piparkūkas
11. decembrī 1.klases bērniem bija iespēja gardi paceļot piparkūku pasaulē. Uzņēmumā no dabīgām sulām un izejvielām taisa melleņu, upeņu, smiltsērkšķu, spinātu glazūras, kuras klāj uz pašu ceptām (roku darbs) piparkūkām. Uzņēmuma “Ķeipenieši” vadītāja Ilze pastāstīja, kādu izglītību ir ieguvusi un kādi profesiju pārstāvji ir nepieciešami, lai ceptu un glazētu piparkūkas. Kā arī dalījās pieredzē kā nodibināja savu uzņēmumu, kādas prasmes un zināšanas nepieciešamas, lai veiksmīgi konkurētu tirgū. Skolēni paši varēja izmēģināt izcept savu piparkūku un to glazēt, praktiski saprast, cik darbs ir grūts. Lai viss izskatītos skaisti, ir nepieciešamas zināšanas un iemaņas.

Pasākums „Mans Es””
Pasākums notika SAM projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 13. decembrī Madlienas vidusskolā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums pašnovērtējuma veikšana „Mans „Es””

Pasākuma mērķis bija padziļināt izpratni par pašvērtējuma nozīmi karjeras vadības prasmju veidošanā saistībā ar pieprasījumu darba tirgū. Lekciju, diskusijas apmeklēja 9.-12. klases
Ļoti atraktīvā veidā karjeras konsultants Mārtiņš Geida stāstīja par vērtībām un darba tirgu, pieprasījumu un piedāvājumu. Lika saprast, ka katra mācību stunda veido karjeras vadības prasmes. Atsauksmes no skolēniem bija ļoti pozitīvas un labprāt apmeklēs līdzīgus pasākumus.

Sagatavoja: Pedagogs karjeras konsultants Ilze Smilškalne