Izrāde – lekcija „Kas ir teātris?!?”

Pirmdien, 28. janvārī, Madlienas vidusskolā 7.–11. klasei tika piedāvāta izrāde – lekcija „Kas ir teātris?!?”. Pie mums viesojās Nacionālā teātra aktieri – Liene Sebre, Ivars Kļavinskis, Uldis Siliņš un Igors Šelegovskis. Šīs lekcijas mērķis bija radīt skolēnos interesi par teātra mākslu. Ir tik svarīgi, lai jauniešus uzrunātu viņiem līdzīgie, tas ir, jauni mākslinieki, kas tikai nesen beiguši studijas un sākuši darbu teātra nozarē. Ir būtiski, lai jaunā paaudze izprastu mākslas un kultūras nozīmīgumu. Tieši tāpēc šāds formāts – diskusija starp jauniem cilvēkiem, demokrātiska un brīva.

Lekcija bija aizraujošs, 40 minūšu garš jauno aktieru stāstījums, kurā tika demonstrēti arī video kadri no izrādēm, rādot piemērus, kā darbojas Nacionālā teātra māja kopumā. Aktieri stāstīja ne vien kā darbojas aktieri un režisori, bet arī iepazīstināja ar butafora, horeogrāfa, komponista un scenogrāfa profesiju. Jaunieši uzdeva dažādus viņiem interesējošus jautājumus, un aktieri uz tiem atbildēja.