Teātra izrāde „Planēta Nr. 85”

2019. gada 22. martā Madlienas vidusskolas 5. klases un 6. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Piektklasnieki vispirms apmeklēja Andreja Upīša memoriālo muzeju Rīgā, lai piedalītos interaktīvā nodarbībā – spēlē par Andreja Upīša “Sūnu ciema zēniem” – veica atjautības uzdevumus, minēja mīklas, vārdu spēles un krustvārdu mīklas. Nodarbībā tika izmantoti reāli etnogrāfiskie priekšmeti, kas bija jāatpazīst, kas ļāva iejusties seno laiku saimniecības norisēs. Spēli papildināja unikāli dokumentāli kadri no Andra Slapiņa videofilmas par režisora Ulda Pūcīša 1978. gadā Jaunatnes teātrī iestudēto brīvdabas izrādi „Sūnu ciema zēni” un virtuālais ceļojums no Apaļā ezera līdz Kraukļa akmenim Skrīveros.

Savukārt, 6. klases skolēni apmeklēja nodarbību par dinozauriem Dabas muzejā, iepazīstoties arī ar muzeja pamatekspozīciju.

Pēc muzeja apmeklējuma devāmies uz boulinga spēli boulinga centrā “Spāre,” kas izvērsās par aizraujošu aktivitāti.

Dienas noslēgumā Dailes teātra izrāde “Planēta Nr. 85” projekta „Skolas soma” ietvaros. Luga piesaistīja ar interesanto, fantastisko sižetu, kurā kādas ģimenes atvase pārceļas uz tālo 1985. gadu un sastop jocīgus tēlus – Čeburašku, Brežņevu, kaķi Indriķi un Pionieri. Izrāde bija jautra un pamācoša, uz skatuves redzējām gan kvasa muciņu uz kājiņām, gan milzīgu posmkājīti, arī to laiku dziesmas un dejas. Tagad saprotam, kā tad tur īsti viss notika… Iesakām visiem!

Sk. Ligita